Hangi Bölüm Hangi Hastalıklara Bakar? | Tüm Bölümler

[tdc_zone type=”tdc_content”][vc_row][vc_column][td_block_text_with_title]

 

 

Hangi bölüm hangi hastalıklara bakar, hangi doktor hangi hastalığa bakar, hangi branş hangi rahatsızlığa bakar, hangi bölüm hangi hastalıklarla ilgilenir, hangi bölüm neye bakar, hangi hastalıklar için hangi bölüme gidilir, hangi branş hangi hastalığa bakar, hangi poliklinik hangi hastalığa bakar gibi bir takım sorular ve cevapları hepsi bu sayfada. Bütün tıp bölümlerini sizler için teker teker ele aldık. Her tıp bölümü hangi hastalığa bakar diye madde madde çalıştık.

Hepimiz yaşamımızın önemli bir bölümünde bir takım hastalıklarla boğuşuruz. Kimi zaman hastaneye gitmek istemeyip bitkisel bazı çözüm yolları ararız. Kimi zamanda mecbur kalır hastane yolu tutarız. Hastaneye gitmeye karar verdiğinizde bizi bekleyen çok büyük bir problem beklemektedir. Tabi ki bu problem hangi bölüm için hangi hastalıklara bakar sorusudur.

Bu noktada tüm tıp branşlarını ve bölümlerini teker teker inceledik. Her bir bölümün hangi hastalıklarla ilgilendiğini, hangi şikayetler için bu bölümlerin hekimlerine başvurulacağını siz kıymetli ziyaretçilerimizin rahatlıkla okuyabileceği şekilde sentezledik. Her bir rahatsızlık için sadece bir bölüme gidilebileceği gibi bir durum söz konusu değildir. Bu hususta rahatsızlığınız için birden fazla bölüme gidebileceğinizi unutmayın.

Yazılarımızı okuduktan sonra aklınıza takılan her türlü soruyu ilgili konunun altında yer alan “yorum” bölümüne yazabilir ve ekibimizin cevaplaması için beklemeye geçebilirsiniz. “Hangi bölüm hangi hastalıklara bakar” konusu ile ilgili bütün sorularınızı elimizden geldiğince hızlı bir biçimde cevaplayacağız.

[/td_block_text_with_title][td_block_text_with_title]

Bilinen Tıp Bölümleri Hangileridir?

Tıp branşları kendi aralarında alt dallara ayrılmaktadır. İlk etapta temel bilimler, cerrahi bilimler ve dahili bilimler olmak üzere 3 alt dala ayrılır. Daha bu sonra bu dallar daha alt branşlara ayrılarak günümüzdeki tıp branş ağını oluşturur. Hadi şimdi tıp bölümlerini inceleyelim.

Dahili bilimler içerisinde Acil tıp, Adli tıp, dahiliye, pediatri, dermatoloji, enfeksiyon, fizik tedavi, halk Sağlığı, kardiyoloji, nöroloji, nükleer tıp, psikiyatri, radyoloji, tıbbi genetik ve algoloji gibi branşlar bulunur.
Cerrahi bilimler içerisinde ise genel cerrahi, göğüs cerrahisi, göz, kadın doğum, kbb, ortopedi, kvc, nöroşirurji, patoloji, plastik cerrahi, üroloji ve anesteziyoloji gibi branşlar bulunur.
Temel bilimler içerisinde ise anatomi, biyofizik, biyoistatistik, deontoloji, embriyoloji, farmakoloji, fizyoloji, histoloji, mikrobiyoloji, tıbbi biyokimya ve tıbbi biyoloji gibi tıp dalları yer alır.

İşte Tüm Tıp Bölümlerinin İncelediği Hastalıklar :

[/td_block_text_with_title][td_block_15 category_id=”184358″ limit=”100″ sort=”comment_count”][td_block_text_with_title]

Hangi Hastalık için Hangi Bölüme Gidilir?

Siz değerli ziyaretçilerimiz bir takım şikayetler ile hangi bölüme gideceğini bilemeyebilir. Bu noktada hastalığınız veya şikayetinizi aratarak hangi bölüme gidebileceğinizi bulabileceğiniz Hangi Bölüme Gidilir? bölümümüze buraya tıklayarak geçiş yapabilirsiniz. Bu sayfada sizler için onlarca şikayet ve hastalık bir araya getirilmiş ve hizmetinize sunulmuştur. Bu bölümde bulamayacağınız bilgiler için hemen yorum bölümüne yazabilir ve erhanyavuz@mail.com mail adresine mail atabilirsiniz. Cevap vermekten memnuniyet duyacağım.

[/td_block_text_with_title][/vc_column][/vc_row][/tdc_zone]