Hangi bölüm hangi hastalıklara bakar, hangi doktor hangi hastalığa bakar, hangi branş hangi rahatsızlığa bakar, hangi bölüm hangi hastalıklarla ilgilenir, hangi bölüm neye bakar, hangi hastalıklar için hangi bölüme gidilir, hangi branş hangi hastalığa bakar gibi bir takım sorular ve cevapları hepsi bu sayfada. Bütün tıp bölümlerini sizler için teker teker ele aldık. Her tıp bölümü hangi hastalığa bakar diye madde madde çalıştık.

Hepimiz yaşamımızın önemli bir bölümünde bir takım hastalıklarla boğuşuruz. Kimi zaman hastaneye gitmek istemeyip bitkisel bazı çözüm yolları ararız. Kimi zamanda mecbur kalır hastane yolu tutarız. Hastaneye gitmeye karar verdiğinizde bizi bekleyen çok büyük bir problem beklemektedir. Tabi ki bu problem hangi bölüm için hangi hastalıklara bakar sorusudur.

Bu noktada tüm tıp branşlarını ve bölümlerini teker teker inceledik. Her bir bölümün hangi hastalıklarla ilgilendiğini, hangi şikayetler için bu bölümlerin hekimlerine başvurulacağını si kıymetli ziyaretçilerimizin rahatlıkla okuyabileceği şekilde sentezledik. Her bir rahatsızlık için sadece bir bölüme gidilebileceği gibi bir durum söz konusu değildir. Bu hususta rahatsızlığınız için birden fazla bölüme gidebileceğinizi unutmayın. Yazılarımızı okuduktan sonra aklınıza takılan her türlü soruyu ilgili konunun altında yer alan “yorum” bölümüne yazabilir ve ekibimizin cevaplaması için beklemeye geçebilirsiniz. “Hangi bölüm hangi hastalıklara bakar” konusu ile ilgili bütün sorularınızı elimizden geldiğince hızlı bir biçimde cevaplayacağız.

İşte Tüm Tıp Bölümlerinin İncelediği Hastalıklar :