Doktordan Haberler ekibi olarak kişisel verilerinizin korunmasına önem verdiğimizi ve bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti Kişisel Verilerin Korunması Kanunu‘nda belirlenen yasal zorunluluklara uymak için gerekli önlemleri aldığımızı bilmenizi isteriz. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca siz değerli ziyaretçilerimiz için bu gizlilik politikası sayfasını oluşturmuş bulunuyoruz. doktordanhaberler.com web sitesinde yer alan bilgi, belge ve diğer tüm materyallere erişilmesi ile birlikte bu gizlilik politikasını okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız. Bu nedenle en az bir kere gözden geçirmenizi rica ediyoruz.

Biz Kimiz?

Ben Dr. Erhan Yavuz. Erzurum’un Karayazı ilçesinde Karayazı Aile Sağlığı Merkezi’nde “Aile Hekimi” olarak görev yapmaktayım. Bana erhan.yavuz@saglik.gov.tr mail adresinden 7/24 ulaşabilirsiniz. 2016 yılında başlatmış olduğum Doktordan Haberler projesi kapsamında çoğunluğu Türkiye’nin dört bir yanında çalışan doktor,hemşire, fizyoterapist,psikolog, paramedik, att lerden oluşan büyük ve profesyonel bir aile olarak siz değerli ziyaretçilerimiz için internet ortamındaki tıbbi bilgi kirliliğini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.

Hangi Kişisel Bilgileri Ne Amaçla Topluyoruz?

Doktordan Haberler, wordpress alt yapısı kullanılarak oluşturulmuş bir blog sitesidir. Bu site günlük dosyalarını ve bazı kişisel bilgilerinizi toplamaktadır. Günlük dosyaları tarayıcınızın çerezleri kullanılarak alınan bir takım bilgilerdir. Çerezleriniz ise IP adresiniz, tarayıcınız, etki alanı adı ve ana makineniz, işletim sisteminiz, siteyi ziyaret ettiğiniz tarih ve saat, ISP veya internet sağlayıcınız gibi bilgilerdir. Birçok web sitesi tarafından kullanılan bu bilgiler alfa sayısal tanımlayıcılar olarak bilinirler ve bilgisayarınızın sitemize bağlanmasına yardımcı olan verilerdir. Bu bilgiler yalnızca izleme ve istatistiksel amaçlı toplanmaktadır.

Kişisel bilgileriniz ise bir konuya yanıt gönderdiğinizde,ekibimize mail attığınızda, bizimle temasa geçtiğinizde toplanan verilerdir. Kişisel bilgileriniz adınız, soyadınız, mail adresiniz gibi verilerdir. Bu bilgileri sizin robot olmadığınızı anlamak, blogumuza yapılan robot saldırıların önüne geçmek amaçlı istemekteyiz. Üstte yazılan kişisel bilgilerinizi kesinlikle sizinle iletişime geçmek veya üçüncü taraflarla paylaşmak için kullanmıyoruz.

doktordanhaberler.com sitesi üzerinde bulunan formlarda isim, soyisim, telefon numarası, web adresi, mail adresi gibi bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgileri formları doldurduğunuz takdirde talebiniz doğrultusunda sizinle iletişime geçmek için en az 1 yıl süreyle saklıyoruz. Bu bilgileri pazarlama amacıyla kesinlikle kullanmamaktayız.

Dış Bağlantılar Hakkında Bilgilendirme

doktordanhaberler.com sitesinde ben ve diğer sağlık profesyoneli arkadaşlarım bazı durumlarda siz değerli ziyaretçilerimizin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlamak ve yazılarımızda kullandığımız bilgi, belge ve materyallerin kaynaklarını göstermek amacıyla bazı üçüncü taraf web sitelerine linkleme yoluyla bağlantılar verebilmekteyiz.

Bu bağlantılara tıklayıp ilgili sitelere girdiğiniz andan itibaren doktordanhaberler.com web sitesi gizlilik politikası ilkelerinin geçerli olamayabileceğini lütfen unutmayınız. Her girilen web sitesinin kendi gizlilik politikasına bağlı olarak verilerinizi farklı şekillerde toplayabileceği ve işleyebileceğini göz ardı etmeyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar Hakkında Bilgilendirme

Sitemizde nadiren de olsa bazı durumlarda ilgili içeriklerle ilgili ya da ilgisiz olacak şekilde sponsorlu bağlantılar alabilmekteyiz. Sitemizde yer alan içeriklerin içerisinde veya başlıca bir içeriğin kendisi olacak şekilde sponsorlu linklere ve basın bültenlerine rastlayabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantıları sitemizin giderlerini karşılamak ve siz değerli ziyaretçilerimize kesintisiz hizmet sunabilmek amacıyla kullanıyoruz. Tüm bu bağlantılar alınırken ahlak kurallarını gözetiyor ve uygunsuz olarak nitelendirilebilecek bağlantılar almaktan kaçınıyoruz.

Sponsorlu bağlantılara tıkladığınız andan itibaren farklı bir web sitesine giriş yapıyor ve bu web sitesinin gizlilik politikası ilkelerine göre verilenizin işlendiğini biliyor kabul etmiş sayılıyorsunuz.

İletişim Bilgilerimiz

doktordanhaberler.com sitesini kullanarak bu gizlilik politikasında yer alan durumları kabul etmiş sayılırsınız. Eğer gizlilik politikamız ile ilgili endişeleriniz var ise bize erhan.yavuz@saglik.gov.tr ya da 0533 074 28 01 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. İletişime geçmeniz halinde aklınıza takılan sorunlar detaylıca açıklanacak ve merakınız giderilecektir.