Yivsiz Av Tüfeği için Sağlık Raporu

0
135

Yivsiz av tüfeği almak için talep edilen sağlık raporu isteyen bireyler hekim veya hekim heyeti tarafından psikolojik, nörolojik ve bedenen muayeneden geçmek ve sahiplik belgesini almaya hak kazanmak durumundadırlar. Geçmiş yıllarda belirli bir ücret karşılığı devlet hastanelerinden alınan bu rapor bir takım düzenlemeler sonucunda artık aile hekimlerinden de alınabilmektedir.

yivsiz av tufegi saglik raporu
Bu görselde sizler için çekmiş olduğum yivsiz av tüfeği sağlık raporunun görmektesiniz.

Aile hekimleri birçok durumda hastanın muayenesine bağlı olarak sevk işlemi yaparak psikiyatri hekimi değerlendirmesine ihtiyaç duymaktadırlar.

Yivsiz Av Tüfeği Raporu için İstenen Belgeler

Yivsiz tüfek raporu alabilmek için istenen evraklar aşağıda liste halinde sunulmuştur:

  1. Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı
  2. Yivsiz Tüfek Sağlık Raporu
  3. 1 adeti sağlık raporunda olacak şekilde 5 Adet Vesikalık Fotoğraf
  4. Yivsiz Av Tüfeği Dilekçesi
  5. 1 Adet Mavi Kapaklı Dosya
  6. Vergi Dairesi Borç Belgesi
  7. Parmak İzi
  8. Yivsiz Av Tüfeği Harç Belgesi

Yivsiz Av Tüfeği Geçerlilik Süresi

Yivsiz av tüfeği ruhsatı alan bireyler 5 yıl boyunca bu ruhsat yardımıyla av tüfeği kullanabilirler.

Yivsiz Av Tüfeği için Sağlık Raporu Nereden Alınır?

Yivsiz av tüfeği için sağlık raporu geçmiş yıllarda devlet hastanelerinden alınabilirken son yapılan düzenlemelerde psikiyatri bölümündeki uzman hekimlerden ya da doğrudan aile hekimlerinden alınabilmektedir.

Aile hekimine her başvuran birey yivsiz tüfek ruhsatını alabilir diye bir durum söz konusu değildir. Bazı hastalar doğrudan aile hekimlerinden alabilirken bazı hastalar psikiyatri bölümünden almak durumunda kalabilirler.

Bu yazımızı bitirdik.Eksik kalan bazı taşların yerine oturması adına Sağlık Raporu başlıklı yazımızı okumanızı şiddetle öneriyorum.

Bu konu hakkında merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Avatar
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimimi tamamladım. Şimdi Erzurum Karayazı ilçesinde aile hekimi olarak görev almaktayım. Bana erhan.yavuz@saglik.gov.tr veya instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen tıbbi sorularınızı olabildiğince konu altlarındaki yorum bölümlerinden sormaya özen gösteriniz.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here