Yivsiz Av Tüfeği için Sağlık Raporu 2022

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Yivsiz av tüfeği almak için talep edilen sağlık raporu isteyen bireyler hekim veya hekim heyeti tarafından psikolojik, nörolojik ve bedenen muayeneden geçmek ve sahiplik belgesini almaya hak kazanmak durumundadırlar. Geçmiş yıllarda belirli bir ücret karşılığı devlet hastanelerinden alınan bu rapor bir takım düzenlemeler sonucunda artık aile hekimlerinden de alınabilmektedir.

yivsiz av tufegi saglik raporu
Bu görselde sizler için çekmiş olduğum yivsiz av tüfeği sağlık raporunun görmektesiniz.

Aile hekimleri birçok durumda hastanın muayenesine bağlı olarak sevk işlemi yaparak psikiyatri hekimi değerlendirmesine ihtiyaç duymaktadırlar.

Hekiminizden randevu aldıktan sonra e-devlet üzerinden mutlaka kişisel sağlık bilgi formunu doldurmalısınız. Bu form doldurulmadan herhangi bir durum bildirir tek hekim raporu 2022 itibariyle alınamamaktadır. Formu nasıl dolduracağınızı öğrenmek için hemen alttaki butona tıklayınız.

Yivsiz Av Tüfeği Raporu için İstenen Belgeler

Yivsiz tüfek raporu alabilmek için istenen evraklar aşağıda liste halinde sunulmuştur:

  1. Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı
  2. Yivsiz Tüfek Sağlık Raporu
  3. 1 adeti sağlık raporunda olacak şekilde 5 Adet Vesikalık Fotoğraf
  4. Yivsiz Av Tüfeği Dilekçesi
  5. 1 Adet Mavi Kapaklı Dosya
  6. Vergi Dairesi Borç Belgesi
  7. Parmak İzi
  8. Yivsiz Av Tüfeği Harç Belgesi

Yivsiz Av Tüfeği Geçerlilik Süresi

Yivsiz av tüfeği ruhsatı alan bireyler 5 yıl boyunca bu ruhsat yardımıyla av tüfeği kullanabilirler.

Yivsiz Av Tüfeği için Sağlık Raporu Nereden Alınır?

Yivsiz av tüfeği için sağlık raporu geçmiş yıllarda devlet hastanelerinden alınabilirken son yapılan düzenlemelerde psikiyatri bölümündeki uzman hekimlerden ya da doğrudan aile hekimlerinden alınabilmektedir.

Aile hekimine her başvuran birey yivsiz tüfek ruhsatını alabilir diye bir durum söz konusu değildir. Bazı hastalar doğrudan aile hekimlerinden alabilirken bazı hastalar psikiyatri bölümünden almak durumunda kalabilirler.

Bu yazımızı bitirdik.Eksik kalan bazı taşların yerine oturması adına Sağlık Raporu başlıklı yazımızı okumanızı şiddetle öneriyorum.

Bu konu hakkında merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın