Ağız Kokusu için Hangi Doktora Gidilir?

0
1791

Ağız Kokusu için Hangi Doktora Gidilir? Hangi Bölüme Gidilir?

Ağız kokusu için hangi doktora gidilir konusuna geçmeden önce kısaca bazı bilgiler verelim. Ağız kokusu çoğu zaman ciddi olmayan nedenlerden dolayı ortaya çıksa da bazı durumlarda çok ciddi hastalıkların belirtisi olabilir. Sıklıkla ağız bakımında eksiklikler olması, sigara tüketilmesi, dişlerde çürük olması, ağız içerisinde apse varlığı, reflü hastalığı ve uzun süreler boyunca aç kalma gibi nedenlerle ortaya çıkar. Bu konuyla alakalı olarak insanlar internet ortamında şu aramaları yapmaktadırlar:

  1. Ağız kokusu için hangi bölüme gidilir?
  2. Ağız kokusu için hangi polikliniğe gidilir?
  3. Ağız kokusu için hangi bölüme gitmek gerekir?
  4. Ağız kokusu için hastanede hangi bölüme gidilir?
  5. Ağız kokusu problemim var , hangi bölüme gitmeliyim?
  6. Ağız kokusuna hangi klinik branş bakar?

Şimdi tüm bu sorulara cevap olacak şekilde ağız kokusu için hangi doktora gidilir konusuna açıklık getirelim.

agiz kokusu icin hangi bolume gidilir
Ağız kokusu için hangi doktora gidilir ve ağız kokusu için hangi bölüme gidilir ile ilişkili görsel.

Ağız Kokusu için Hangi Bölüme Gidilir? Hangi Branşa Gidilir?

Ağız kokusu ile savaşmak için en temel yöntem dişlerin düzenli olarak fırçalanmasıdır. Sık sık su içilmeli ve belirli aralıklarla diş hekimine gidilmelidir. Temel yöntemlerle başa çıkılamayan ağız kokuları kronik hastalıkları işaret eder.

Ağız kokusu için hangi bölüme gidileceğini belirlemek için öncelikle diş hekimine gidebilirsiniz. Diş etleri ve ağız içerisinde bulunan diğer yapılardan kaynaklanan sorunları diş hekiminiz tespit edecektir. Eğer ağız kokusuna ağız içerisindeki yapılar neden olmuyorsa bundan sonra başvuracağınız poliklinik ise dahiliye polikliniği dir.

Ağız Kokusu ve Dahiliye Polikliniği

Ağız kokusu için dahiliye polikliniklerine başvurduğunuzda sizden bazı kan testleri istenecektir. Bu testler ile birçok hastalık ekarte edilecek ve ağız kokusuna neden olan faktör tespit edilmeye çalışılacaktır.

Hemen Dahiliye Hangi Hastalıklara Bakar? başlıklı detaylı yazıya geçiş yapmak için tıklayınız. Dilerseniz doğrudan endokrinoloji gibi dahiliye alt branşlarına da randevu alabilirsiniz.


Ağız kokusu için hangi doktora gidilir başlıklı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu alt tarafındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Avatar
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimimi tamamladım. Şimdi Erzurum Karayazı ilçesinde aile hekimi olarak görev almaktayım. Bana erhan.yavuz@saglik.gov.tr veya instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen tıbbi sorularınızı olabildiğince konu altlarındaki yorum bölümlerinden sormaya özen gösteriniz.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here