Şeker Hastası Erkek Baba Olabilir mi?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Şeker Hastası Erkek Baba Olabilir mi?

Şeker Hastası Erkek Baba Olabilir mi? sorusu son dönemlerde internet ortamında sıkça aranan sorulardan bir tanesi. İnsanlar diyabet hastası erkeğin çocuğu olur mu, şeker hastası bir erkeğin çocuğu olur mu, şeker hastası erkekle evlilik, şeker hastası erkeklerin çocuğu olur mu, şeker hastası olan erkeğin çocuğu olur mu, diyabet hastalarının çocuğu olur mu, gibi bir çok arama yapmaktalar.Bu yazımızda bu konuya açıklık getirmeye çalışacak ve sizlerden gelen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Şeker hastası erkek baba olabilir mi ile ilişkili görsel.

Bu sorunun cevabı kesin olmakla beraber nettir :

Şeker Hastası Erkek Baba Olabilir.

Şeker hastası erkek ve şeker hastası bayan hayatını birleştirdiğinde çocukları olabilir. Kısırlık mevcut olmadığı sürece bunun önünde hiçbir engel bulunmamaktadır.

Peki Ne Gibi Sorunlar Olabilir?

Bu tarzda şeker hastası insanların evliliklerinden doğan çocuklarda da şeker hastalığı çıkma olasılığı oldukça yüksektir.Anne ve baba diyabetli olduğunda şeker hastalığı çıkma oranı yüzde 30 yüzde 40 lara kadar yükselmektedir.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabiirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Şeker Hastası Erkek Baba Olabilir mi?” üzerine bir yorum

Yorum yapın