Reparil Gel Jel

0
540

Reparil Gel Jel Ne İşe Yarar?

Reparil Gel jel ne işe yarar, travma sonucu vücutta oluşan çürük, ezik, kızarıklık, kan toplanması gibi etkilerin yanı sıra kiriş kılıfı yangısı, sırt ağrıları, bel ağrısı, omurga kemiğinde oluşan ağrılarda, yüzeysel toplardamar iltihaplanmasında ve varisleşmiş olan damarlarda kullanılan bir ilaçtır. Oluşan bu sorunlarda haricen sorunun olduğu bölgeye uygulanır.

reparil gel jel yan etkileri
Reparil Jel ile ilişkili görsel.

Reparil Gel iltihap giderici ve şişliği önleyici özelliklerinin yanı sıra ağrı kesici özelliğe de sahiptir. Bu özellikleri sayesinde oldukça güçlü olduğu gibi oluşan bu tür sorunlarda hem iltihap gibi sorunları önlediği gibi şişliğin oluşmasını engeller. Diğer yandan ağrı kesici özelliği ile birçok bölgede oluşan ani veya sürekli ağrıları keser.

Reparil Gel Jel Nasıl Kullanılır?

Reparil Gel jel nasıl kullanılır konusunda doktorunuzun bir tavsiyesi varsa ona uymanız oldukça önemlidir. Doktorunuzun herhangi bir tavsiyede bulunmadığı durumlarda ise ilacı sorunlu bölgeye günde bir veya birkaç kez uygulamanız gerekir. Uygulama haricen yapılır ve ince bir tabaka olacak şekilde jelin uygulanması yeterlidir. Uygulanacak olan bölgenin büyüklüğüne göre ilaç uygulanır ve masaj ile uygulanması da gerçekleştirilebilir.

Reparil Gel jel ilgili şikayetlerin sonlanmasına kadar kullanılabilen bir ilaçtır. Çocukların kullanımına uygun değildir. İlaç içerisinde bulunan dietilamin salisitat belirli bir miktar kullanıldıktan sonra zehirlenmelere yol açabileceği için böbrek yetmezliği olanların ilacı dikkatli kullanması gerekir. Özellikle geniş alanlara kullanılacağı durumlardan ve uzun süre kullanımlardan kaçınılmalıdır.

Reparil Gel Jel Hamilelikte Kullanılır mı?

Reparil Gel jel hamilelikte kullanılır mı konusunda herhangi bir araştırma yoktur. Bu nedenle ilaç kullanılmadan önce dikkat edilmelidir. Herhangi bir sorunda ilaç doktor izni olmadan hamileler tarafından kullanılmaması büyük önem arz etmektedir. İlacın kullanılması gerektiği durumlarda doktor görüşü alınmalı ve fayda risk faktörleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Özellikle ilacın büyük bir bölgeye uzun süre kullanılacağı durumlarda kaçınılması gerekir. Diğer bir taraftan eğer ilacı kullanırken hamile olduğunuzu öğrendiğinizde doktorunuz ile iletişime geçmenizde büyük fayda vardır. İlaç emilimi nedeni ile ilaç etken maddeleri vücuda girdiği için kullanım şekli doktor tarafından belirlenmesi çok önemlidir. Bilinçsiz bir şekilde kullanıldığında ilacın hamile kişiye ve bebeğe zarar verme olasılığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Reparil Gel Jel Emziren Anne Kullanabilir mi?

Reparil Gel jel emziren anne kullanabilir mi konusunda herhangi bir araştırma yapılmadığı için bu konuda net bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak emziren kişinin yaşadığı sağlık sorunlarının tedavisi için kullanılması gerektiğinde doktor kararı gerekmektedir. Doktor kişinin sağlık durumunu inceleyerek gerekli tedavi yöntemlerini belirleyecektir.

İlaç eğer geniş alanlara veya uzun süreli kullanılacaksa emzirme döneminde tavsiye dilmeyebilir. Çünkü uzun süreli kullanımlarda ilaç kişilerden yan etki gerçekleştirebileceği gibi ilacın etken maddeleri vücut tarafından emilebilir ve böylelikle anne sütünü etkileyebilir. Bu tip durumlarda doktor fayda risk analizini yaparak kişinin ilacı kullanıp kullanmaması gerektiği konusunda kesin tanıyı  koyacaktır. Emziren kişinin verilen kullanım talimatlarına göre ilacı kullanması gerekmektedir.

Reparil Gel Jel Yan Etkileri

Kullanılan her ilacın belirli yan etkileri görülebilir. Birçok ilacın yan etkileri çok nadir olarak görülmekle birlikte hafif etkili yan etkilerin görülmesi de muhtemel olarak görülmektedir. Reparil Gel jel ise genel olarak yan etki göstermeyen bir ilaçtır. Reparil Gel jen yan etkileri olarak sadece deri üzerinde alerjik reaksiyonlar görülmektedir. Bu tip bir yan etkinin görülmesi üzerine ilacın kullanımı bırakılmalı ve doktora başvurulmalıdır.

Reparil Gel jel kullandığınızda yan etki görülüyorsa bu konuda doktor kararı ile farklı bir ilaç kullanılabilir veya farklı bir tedavi yöntemine başvurulabilir. Yan etkiler sadece alerjik reaksiyon ile de sınırlı değildir. İlacı kullandıktan sonra bilinmeyen yan etkilerin görülmesi de muhtemeldir. Bu tip durumlarda yine ilacın kullanımı bırakılmalı ve doktora başvurulmalıdır.

Reparil Gel Jel Fiyatı

Reparil Gel jel vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan ağılara karşı kullanılabilen bir jeldir. İlaç ağrı kesici özelliğinin yanı sıra şişliği önleyici etkiye sahiptir. Bu etkili sayesinde özellikle travma sonucu oluşabilecek şişliklere karşı kullanılmaktadır. Diğer taraftan iltihap giderici etkiye de sahiptir. İlaç doktor tavsiyesi üzerine kullanılmalı ve doktorun belirttiği talimatlara uyularak uygulanmalıdır.

Reparil Gel fiyatı olarak 14,02TL olarak eczanelerde satılmaktadır. İlaç ayrıca bazı sağlık sigortaları tarafından karşılanmaktadır. Bu nedenle sağlık sigortası olanlar ilacı indirimli olarak alabilirler. İndirimler ise sağlık sigortasına göre değişiklik gösterir. Sağlık sigortasının indiriminden yararlanmak isteyenler ilacı doktora reçete yazdırmaları gerekmektedir. Bu şekilde alınan ilaçlarda sağlık sigortası indirimi yapılabilmektedir.

Reparil Gel Jel Etken Maddesi

Reparil Gel jel haricen uygulanan bir ilaçtır. Ağrı kesici, iltihap giderici ve şişlik önleyici etkisi ile birçok sağlık sorununda kullanılabilmektedir. Reparil Gel etken maddesi ise Dietilamin Salisilat-Essindir. Ayrıca ilaçta etken madde ile birlikte bazı yardımcı maddelerde bulunmaktadır. Bunlar ise lavanta yağı, saf su, portakal çiçeği yağı, trometamol, poliakrilik asid, polietilen glikol-6-kaprilik/kaprik asid gliseridleri isopropil alkol, disodyum EDTA maddeleridir.

İlacı kullanmadan önce doktor tavsiyesi alınması önemlidir. Çünkü doktorun kişinin o anki sağlık durumuna göre talimat vermesi ilacın daha etkili bir şekilde kullanılması için önemlidir. Aşırı kullanımlardan kaçınılması gibi uzun süre kullanımlarda da düzenli olarak doktor kontrolüne başvurulmasında da büyük fayda vardır.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Dr. E Yavuz
Sağlık ve hastalık konusunda internet ortamında var olan bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek amacıyla yıllardır yazılar hazırlıyorum. Konu ile ilgili aklınıza takılanlar ve merak edilenleri yorum bölümüne yazarak Doktordan Haberler ekibinin cevaplamasını bekleyebilirsiniz.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here