Predispozan Nedir?

Bu yazı Doktor Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir ✓ 

Predispozan Nedir?

Predispozan, zemin hazırlayan,yatkınlaştıran, eğilimli kılan anlamına gelmekle beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir.   

doktordanhaberler

Yazar: Dr. Erhan Yavuz

blankBen Kimim?

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum’un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi’ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler’in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2020’yi bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle 🙂

Eğitimim:

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi (2010 – 2016)

Çalıştığım Kurumlar:

Narman İlçe Devlet Hastanesi

Şenkaya İlçe Devlet Hastanesi

Tekman İlçe Devlet Hastanesi

Akşar Aile Sağlığı Merkezi

Karayazı Aile Sağlığı Merkezi

Bana Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Bana sağlık sorularınız için erhan.yavuz@saglik.gov.tr mail adresinden, teknik konular için 05312073290 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Tıbbi sorularınızı yalnızca yorum bölümlerine yazmanız halinde cevaplıyorum

Muayenehane Bilgileri:

Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde muayenehanem yoktur. Muayene kabul etmemekteyim. Sadece internet üzerinden herhangi bir ücret talep etmeksizin siz değerli hastalarımın sorularına cevaplar veriyorum.

Adresim:

Yeni Mahallesi, Çakmak Sokak, Karayazı Aile Sağlığı Merkezi, PK:25830 Karayazı/ERZURUM

“Predispozan Nedir?” üzerine 2 yorum

 1. Gerçekten helal olsun kardeşim sana. Ben de 2.sınıf tıp okuyorum PAÜ’de. Seni bir ara keşfettim böyle sağda solda olmayan kelimelerin kısa ve öz güzelce açıklaman çok güzellll. Ama sıkıntı şu arama da öne çıkmıyorsun. Keşke ilk sayfada görebilseydik 🙂 Her aramamın sonuna “doktordanhaberler” diye ekliyorum ve bakıyorum acaba bu kelime , bu konu var mı diye 🙂 Yardımın dokunuyor sağolsun..

  Cevapla
  • Merhabalar Berkan, hoşgeldin.
   Yardımımız dokunuyorsa amacımıza ulaşıyoruz demektir 🙂 İstersen sitenin sağ üstünde yer alan arama kutusunu kullanarak arayabilirsin.
   İyi çalışmalar.

   Cevapla

Yorum yapın