Kürek Kemiği Ağrısı için Hangi Doktora Gidilir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Kürek Kemiği Ağrısı için Hangi Doktora Gidilir?

Kürek kemiğinde oluşan ağrının birçok nedeni olabilir. Omuz hareketlerimizi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmemiz için önemli bir yere sahip olan kürek kemiklerinde çeşitli nedenlerden dolayı geçici veya kronikleşen ağrılar görülebilir. En sık görülen nedenlerden biri sinir sıkışmasıdır. Omuz ağrıları ve koldan aşağı doğru bir ağrının görülmesi sinir sıkışma ihtimalini de artırmaktadır. Kürek kemiği ağrısı için hangi doktora gidilir konusunda da ağrının nedenini ilk etapta belirlemeniz büyük kolaylık sağlayacaktır.

kurek kemigi agrisina hangi bolum
Kürek kemiği ağrısına hangi bölüm bakar ile ilişkili görsel.

Yanlış uyku pozisyonu, aşırı hareketlilik, kırık, osteoporoz, vitamin eksikliği, kalp krizi gibi birçok nedenden dolayı kürek kemiğinde ağrıların görülmesi muhtemeldir. Çeşitli fiziksel aktiviteler sonrasında oluşan ağrılar genel olarak dinlenme ile geçmektedir. Ancak ağrılarınız sürekli olarak görülüyorsa doktora başvurmanızda büyük fayda vardır.

Kürek Kemiği Ağrısı için Ne Zaman Doktora Gidilmelidir?

Kürek kemiğinizde ağrı hissedildiğinde genel olarak bu ağrı geçicidir ve belirli bir süre dinlenme ile geçebilmektedir. Ancak ağrı sürekli kendini hissettiriyorsa veya belirli aralıklarla tekrarlıyorsa bu durumda araştırılması gerekebilir. Bu tip süreklilik görülen ağrılar göz ardı edilmemelidir. Bu nedenle ağrının nedeninin saptanması için doktor kontrolüne başvurulması çok önemlidir. Kürek kemiği ağrıları için hangi doktora gidilmesi gerektiği konusunda bilgi edinilmesi ise hastaya daha doğru bir tedavi sürecinin başlatılması için önemlidir.

Kürek Kemiği Ağrısı için Hangi Doktora Gidilir?

Kürek kemiği ağrısı için hangi doktora gidilir konusunda öncelikle yaşanılan bu sorun için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümüne başvurulabilmektedir. Bölümde gerekli olan bir dizi tetkik yapılarak ağrının asıl nedeninin bulunması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Bu anlamda doktor tarafından yapılan elle muayenenin yanı sıra bazı görüntüleme cihazları da kullanılarak hastalığın tanısının konulması sağlanmaktadır.

Kürek Kemiği Ağrısı için Hangi Bölümden Randevu Alınmalıdır?

Kürek kemiğinde oluşan ağrıdan şikayetçi olan kişi randevu ile muayene olabilmektedir. Bu konuda yapılması gereken ise Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden randevu alınmasıdır. Bu bölümde yapılan tetkikler sonrasında ise gerekli tedavi aşamaları başlatılacaktır. Kürek kemiğinde oluşan ağrının bulunması sonrasında sorunun tedavisine göre gerekli tedavi yöntemleri hastaya uygulanmaktadır. Ayrıca bu konuda bölüm hastayı farklı bölümlere sevk etme ihtimalide vardır. Gerektiği durumlarda Genel Cerrahi, Ortopedi, Psikiyatri gibi bölümlere hastanın yönlendirilmesi gerekebilir.

Kürek Kemiği Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Kürek kemiği ağrısı insanların sosyal yaşantılarını olumsuz bir şekilde etkileyen bir ağrıdır. İnsanların acı çekmesinin yanı sıra hareketlerinin de kısıtlanmasına neden olabilmektedir. Bu tip ağrılarla karşılaşanlar ağrının nedeninin bulunması ve tedavisi için doktora başvurmalıdır. Kürek kemiği ağrısına hangi bölüm bakar konusunda ise hastanın yapması gereken ilk olarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölüme başvurmalıdır. Bölüm uzmanları gerekli tetkikleri gerçekleştirdikten sonra hastalığın nedeni bulunması ile gerekli tedaviler başlatılarak hastanın kürek kemiklerinde oluşan ağrının giderilmesi sağlanmaktadır.

https://doktordanhaberler.com/omuz-agrisi-icin-hangi-bolume-gidilir/


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Photo of author

Sağlık Profesyoneli

Sağlık ve hastalık konusunda internet ortamında var olan bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek amacıyla yıllardır yazılar hazırlıyorum. Konu ile ilgili aklınıza takılanlar ve merak edilenleri yorum bölümüne yazarak Doktordan Haberler ekibinin cevaplamasını bekleyebilirsiniz. Yazılarımız mutlaka sitemizde hizmet veren bir hekim tarafından kontrol edilir. Bu nedenle uzman kadromuza güvenerek içiniz rahat bir şekilde okumaya devam edebilirsiniz...

Yorum yapın