Klindamisin İçeren İlaçlar

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Klindamisin İçeren İlaçlar

Klindamisin içeren ilaçlar, liste şeklinde aşağıda verilmiştir. Klindamisin, bazı ciddi bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir antibiyotik ilaçtır. Klindamisin etken maddesi içeren ilaçlar listesi :

 1. Meneklin 300 mg Ampül
 2. Meneklin 600 mg Ampül
 3. Klindan 150 mg Kapsül
 4. Klindan 300 mg Ampül
 5. Klindan 600 mg Ampül
 6. Biocline 300 mg Ampül
 7. Biocline 600 mg Ampül
 8. Klindaver 300 mg Ampül
 9. Klindaver 600 mg Ampül
 10. Cloecin 150 mg Kapsül
 11. Cleocin Fosfat 600 mg Ampül
 12. Klitopsin 300 mg Ampül
 13. Klitopsin 150 mg Kapsül
 14. Klitopsin 600 mg Ampül
 15. Klindaver 300 mg Ampül
 16. Klindaver 600 mg Ampül
 17. Clin 150 mg Kapsül
 18. Clin 300 mg Ampül
 19. Clin 600 mg Ampül

Birçok firma tarafından çeşitli formları (tablet, şurup, krem…) üretilmiş olan Klindamisin, bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Bakterilerin 50S ribozomal alt birimlerine bağlanarak protein sentezini inhibe etme mekanizması ile çalışmaktadır. Kullanıldığı etken ve dozuna bağlı olarak bakterisidal veya bakteriyostatik etki gösterebilmektedir. Yukarıda klindamisin etken maddeli ilaçları liste halinde gördünüz.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın