Kaşektik Tıp Dilinde Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Kaşektik Nedir?

Kaşektik, erimiş, cılız anlamına gelmekle beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir. Kaşektik olan bireyler normal görünümde veya hasta görünümünde olabilirler. Bu kişiler sıklıkla kilo ve kas kütlesi kaybetmişlerdir. Kaşeksi olduğunda yorgunluk, halsizlik, iştah kaybı gibi bir takım belirtiler görülebilir. Alttaki görseli dikkatlice incelemenizi öneriyorum.

kaşektik nedir tıp
Görselde kaşektik bir vücudu görüyorsunuz..

Kaşektik görünüm yorgun ,bitkin ve hasta görünümde kişiler için kullanılır. Bu terimin manasını kavradığınızı düşünüyorum. Merak ettiklerinizi veya eklemek istediklerinizi alt taraftaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın