İnversiyon Nedir? (Resimli Anlatım)

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

İnversiyon Nedir?

İnversiyon, içe döndürme manasında kullanılmakla beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir. Hemen bu terimin anlamını kavramak için altta paylaştığım resmi inceleyelim.

inversiyon ne demek tıp
Görselda inversiyon ve eversiyon hareketlerini görmektesiniz.

Genellikle tıp fakültesi öğrencileri ve diğer sağlıkçılar bu terimi eversiyon ile karıştırmaktadırlar. Eversiyon terimi hakkında bilgi almak için hemen https://doktordanhaberler.com/eversiyon/ linkine tıklayınız. Yine terimi tam manasıyla kavramanız için farklı açılardan ayak üzerinde paylaşımlar yapalım.

Temel olarak bu terimi kavradığınızı düşünmekteyim. Merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz hususları alttaki yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın