Eversiyon Nedir? (Resimli Anlatım)

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Eversiyon Nedir?

Eversiyon, temel olarak dışa dönme manasında kullanılmaktadır. Tıp dilinde çokça kullanılan kelimelerdendir. Hemen bu terimin tam olarak ne olduğunun kavranabilmesi için resimlerle anlatayım.

eversiyon ne demek tıp
Görselde inversiyon ve eversiyon farkını net olarak görmektesiniz.

İnversiyon terimi hakkında bilgi almak için https://doktordanhaberler.com/inversiyon/ linkine tıklayınız. BU iki terim birbirini sıkça karışır. Hemen başka bir resimle açıklamaya devam edelim.

eversiyon nedir
Görselde sağda eversiyonu görmektesiniz.

Bu terim hakkında aklınıza takılanları veya merak ettiklerinizi alt tarafta yer alan yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın