Büyük Abdest Yaparken Sperm ve Meni Gelmesi Neden Olur?

0
3294

Büyük Abdest Yaparken Sperm ve Meni Gelmesi

Erkeklerde büyük abdest yapılırken sperm ve meni gelmesi neden olur sorusunun birçok cevabı vardır. Bazı dönemlerde bu şekilde sorunlar yaşanılabilir. Özellikle ergenlik dönemlerinde ve düzenli cinsel hayatı olmayan kişilerde görülme olasılığı daha da artabilir. Genel olarak bir sorun teşkil etmese de bazı durumlarda çeşitli hastalıklardan dolayı sperm veya meninin gelmesi görülebilmektedir.

buyuk abdest yaparken penisten meni gelmesi
Büyük abdesti yaparken meni ve sperm gelmesi nedenleri ile ilişkili görsel.Soldaki sağlıklı bir prostat görünümü ike sağdaki inflamasyona uğramış bir prostat görüntüsüdür.

Büyük abdest yaparken meni gelmesi sık görülen bir olaydır. Meni erkeklerde cinsel birleşme öncesinde spermin daha kolay çıkması için salgılanır. Şeffaf bir görünüme sahip olman meni cinsel olarak kişi etkilendiğinde de salgılanabilmektedir. Bu gibi durumlarda aynı zamanda büyük abdest yaparken özellikle zorlanma, ıkınma gibi durumlarda daha çok görülebilmektedir. Meninin gelmesinde herhangi bir endişe edilecek bir durum yoktur.

Sperm gelmesi ise duruma göre normal olabileceği gibi prostatit nedeni ile de gelmiş olma ihtimali vardır. Erkeklere ki prostat bezinde oluşan bazı sorunlar buna neden olabilmektedir.

Prostatit Nedir?

Prostatit, prostatın iltihaplanması ile oluşan bir hastalıktır. Prostatın çevresini ve dokunun iltihaplanması görülür. Hastalığın birkaç çeşidi olduğu gibi devamlı görülen bir hastalıktır.

Prostatit Neden Oluşur?

Prostatta oluşan iltihaplar sonucu ortaya çıkan prostatit hastalığının kesin olarak bir nedeni henüz tespit edilmemiştir. Bu konuda özellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklar nedeni ile oluştuğu teorik olarak söylenmektedir.

Prostatit Çeşitleri Nelerdir?

Akut bakteriyel prostati, en az görülen tiptir. Ani olarak ortaya çıkan enfeksiyon sonucu görülür ve tedavisi diğer tiplerine göre kolaydır. Ağrı, ateş ve idrar yolu enfeksiyonu bulguları görülebilir.

Prostatik aynı zamanda kronikte olabilmektedir. Genital bölgede ağrı, idrara sık çıkma, idrar yaparken ağrı, boşalma sırasında ağrı gibi durumlar söz konusu olmaktadır.

Prostatit  büyük abdest yaparken sperm gelmesine de neden olabilmektedir. Eğer büyük abdest yaparken sperm ve meni gelmesinin yanı sıra ateş, ağrı ve yukarıdaki belirtileri görülse doktora başvurulmalıdır.

Büyük Abdest Yaparken Sperm ve Meni Gelmesi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Büyük abdest yapılırken meni veya sperm gelmesi durumlarında doktora başvurmak isteyenler Üroloji bölümü uzmanına başvurabilirler. Burada Üroloji uzmanı elle muayene edebileceği gibi kan tahlili, idrar tahlili isteyebilir. Aynı zamanda ultrason görüntü sonuçlarını da isteyebilmektedir. Yapılan tanı çalışmaları sonrasında sperm veya meni gelmesinin altında prostatit gibi bir hastalığın olup olmadığı araştırılır. Eğer böyle bir hastalık yoksa herhangi bir tedavi gerektirmez. Ancak prostatit tespit edilirse tedaviye başlanılır.

Büyük Abdest Yaparken Sperm ve Meni Gelmesi Tedavisi

Prostatit hastalığı için tedavi çeşitli antibiyotik ve diğer ilaçlarla sürdürülebilmektedir. Özellikle kronik hastalıklarda tedavi süreklilik göstermektedir. Ancak sperm veya meni gelmesi durumlarının altında herhangi bir hastalığın rastlanmaması durumlarında ise kişi ergenlik dönemine ve uzun süre boşalmıyorsa bu sonuçlar görülebilir ve herhangi bir tedaviye gerek duyulmaz. Diğer olası ürolojik hastalıklar için üroloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Avatar
Anonim Yazar, misafir kullanıcılar tarafından sitemiz için hazırlanan makalelerin yayınlandığı kullanıcı hesabıdır. Konu ile ilgili aklınıza takılanlar ve merak edilenleri yorum bölümüne yazarak Doktordan Haberler ekibinin cevaplamasını bekleyebilirsiniz.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here