Büyük Abdest Yaparken Sperm ve Meni Gelmesi Neden Olur?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Büyük Abdest Yaparken Sperm ve Meni Gelmesi

Erkeklerde büyük abdest yapılırken sperm ve meni gelmesi neden olur sorusunun birçok cevabı vardır. Bazı dönemlerde bu şekilde sorunlar yaşanılabilir. Özellikle ergenlik dönemlerinde ve düzenli cinsel hayatı olmayan kişilerde görülme olasılığı daha da artabilir. Genel olarak bir sorun teşkil etmese de bazı durumlarda çeşitli hastalıklardan dolayı sperm veya meninin gelmesi görülebilmektedir.

buyuk abdest yaparken penisten meni gelmesi
Büyük abdesti yaparken meni ve sperm gelmesi nedenleri ile ilişkili görsel.Soldaki sağlıklı bir prostat görünümü ike sağdaki inflamasyona uğramış bir prostat görüntüsüdür.

Büyük abdest yaparken meni gelmesi sık görülen bir olaydır. Meni erkeklerde cinsel birleşme öncesinde spermin daha kolay çıkması için salgılanır. Şeffaf bir görünüme sahip olman meni cinsel olarak kişi etkilendiğinde de salgılanabilmektedir. Bu gibi durumlarda aynı zamanda büyük abdest yaparken özellikle zorlanma, ıkınma gibi durumlarda daha çok görülebilmektedir. Meninin gelmesinde herhangi bir endişe edilecek bir durum yoktur.

Sperm gelmesi ise duruma göre normal olabileceği gibi prostatit nedeni ile de gelmiş olma ihtimali vardır. Erkeklere ki prostat bezinde oluşan bazı sorunlar buna neden olabilmektedir.

Prostatit Nedir?

Prostatit, prostatın iltihaplanması ile oluşan bir hastalıktır. Prostatın çevresini ve dokunun iltihaplanması görülür. Hastalığın birkaç çeşidi olduğu gibi devamlı görülen bir hastalıktır.

Prostatit Neden Oluşur?

Prostatta oluşan iltihaplar sonucu ortaya çıkan prostatit hastalığının kesin olarak bir nedeni henüz tespit edilmemiştir. Bu konuda özellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklar nedeni ile oluştuğu teorik olarak söylenmektedir.

Prostatit Çeşitleri Nelerdir?

Akut bakteriyel prostati, en az görülen tiptir. Ani olarak ortaya çıkan enfeksiyon sonucu görülür ve tedavisi diğer tiplerine göre kolaydır. Ağrı, ateş ve idrar yolu enfeksiyonu bulguları görülebilir.

Prostatik aynı zamanda kronikte olabilmektedir. Genital bölgede ağrı, idrara sık çıkma, idrar yaparken ağrı, boşalma sırasında ağrı gibi durumlar söz konusu olmaktadır.

Prostatit  büyük abdest yaparken sperm gelmesine de neden olabilmektedir. Eğer büyük abdest yaparken sperm ve meni gelmesinin yanı sıra ateş, ağrı ve yukarıdaki belirtileri görülse doktora başvurulmalıdır.

Büyük Abdest Yaparken Sperm ve Meni Gelmesi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Büyük abdest yapılırken meni veya sperm gelmesi durumlarında doktora başvurmak isteyenler Üroloji bölümü uzmanına başvurabilirler. Burada Üroloji uzmanı elle muayene edebileceği gibi kan tahlili, idrar tahlili isteyebilir. Aynı zamanda ultrason görüntü sonuçlarını da isteyebilmektedir. Yapılan tanı çalışmaları sonrasında sperm veya meni gelmesinin altında prostatit gibi bir hastalığın olup olmadığı araştırılır. Eğer böyle bir hastalık yoksa herhangi bir tedavi gerektirmez. Ancak prostatit tespit edilirse tedaviye başlanılır.

Büyük Abdest Yaparken Sperm ve Meni Gelmesi Tedavisi

Prostatit hastalığı için tedavi çeşitli antibiyotik ve diğer ilaçlarla sürdürülebilmektedir. Özellikle kronik hastalıklarda tedavi süreklilik göstermektedir. Ancak sperm veya meni gelmesi durumlarının altında herhangi bir hastalığın rastlanmaması durumlarında ise kişi ergenlik dönemine ve uzun süre boşalmıyorsa bu sonuçlar görülebilir ve herhangi bir tedaviye gerek duyulmaz. Diğer olası ürolojik hastalıklar için üroloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Photo of author

Sağlık Profesyoneli

Sağlık ve hastalık konusunda internet ortamında var olan bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek amacıyla yıllardır yazılar hazırlıyorum. Konu ile ilgili aklınıza takılanlar ve merak edilenleri yorum bölümüne yazarak Doktordan Haberler ekibinin cevaplamasını bekleyebilirsiniz.

“Büyük Abdest Yaparken Sperm ve Meni Gelmesi Neden Olur?” üzerine 6 yorum

 1. Merhaba,23 yaşındayım ben cınsel yolla bulaşan bir hastalığa yakalanmıştım bel soğukluğu tedavi oldum geçti ama 4 yıldır bende ara ara büyük abdest yaparken penisimden meni ve sperm geliyor nasıl bir tedavi uygulamam gerekiyor tedavi olmadan kendim yapabileceğim bir yöntem yokmu acaba

  Cevapla
  • Merhabalar Fatih Bey, öncelikle geçmiş olsun.
   Öncelikle bu bahsettiğiniz durumun neden ortaya çıktığı tespit edilmelidir. Kendi başınıza internet ortamından edindiğiniz bilgiler ışığında hareket etmeyiniz. Telafisi mümkün olmayan durumlara sebebiyet vermek istemezsiniz. Yapmanız gerekeni söylüyorum. Hemen en yakın üroloji polikliniğinden randevu alın. Herhangi bir problem çıkmayabilir ya da çıkabilir. Endişelenmeyin. Her şey sizin için.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

   Cevapla
 2. Merhaba hocam ben 25 yaşındayım 2 haftadır perhiz amaçlı boşalmıyorum büyük abdest yaparken meni geliyor fakat herhangi bir enfeksiyon belirtisi yok fakat meninin rengi sarımsı bir tonda sarılık hastalığım yok soğan sarımsak yiyorum fakat aşırı değil herhangi bir cinsel birliktelik yaşamadım sizce bir problem varmı yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 3. Merhaba, hocam benim sorunum şu;ben son 3 4 gundur mabadimda agri hissediyorum ve buyuk abdestimi yaparken zorlaniyom ve ıkınıyom ve bu sebeple penisimden beyaz kaygan sivi akiyo daha öncedende makatimin hemen yaninda icten bi iltahap olusmustu ve baya buyuk acilar cektim buyuk tuvaletime cikamiyomdum hastaneye gittimgimde makatimin hemen yanina bi nejter attilar ve iltihabi bosalttilar ondan sonra bisey kalmamisti acaba tekrar o hastaligim tekrarlamis olabilir mi simdide hafiften makatimin yanında siskinlik var ve hafifde bi acı ne yapmam gerek

  Cevapla
 4. Mrb hocam benim bir sorunum var küçükken geçirdiğim kaynar su kazasından dolayı yıllardır bende bir etki olurmuş penisimin üzerine kaynar kaynar su çaydanlıgi dökülmesinin sonucunda bende şu hasar oluştu büyük abdest yaparken yada kendimi biraz sıkarken penis imde katı sıvı karışımlı sarı bazende beyaz renkte sıvılar geliyor daha sonra yumurtaliklar da bir ağrı başlıyor ve ben kötü oluyorum neden böyle bisey benim başıma geliyor diye üzülüyorum herhangi bir üroloji uzmanına görünmedim doktora hekime basvurmadim cekindigimdan dolayı gitmedim fakat burda size yazabiliyorum. Sizden ricam buna herhangi bir çözüm noktası varımdır evde uygulayabilecegim yada kullanabileceğim bir ilaç tedavi yöntemi olabilirimi

  Cevapla
  • Ekrem Bal, utanacak ne var acaba? TIP bu hem. Ailene söyle beraber git ürolojiye. Sağlık bu, hafife almayın. Ne alemsiniz 🙂

   Cevapla

Yorum yapın