Burun Kanaması için Hangi Doktora Gidilir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Burun Kanaması İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Burun kanaması birçok kişinin başına gelen fakat pek fazla önemsenmeyen bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Birçok nedene sahip olan kanamalar, aslında ciddi hastalıkların habercisi olabilecek nitelikte olabilir. Bu nedenle bu kanamaları ciddiye almak ve bir doktora görünmek gerekmektedir. Burun kanamasının pek çok nedeni bulunmaktadır. Çocuklarda ve yetişkinlerde görülen kanamaların basit sebepleri arasında burun iç kısmını sert şekilde karıştırmak, hafif bir darbe sonucu bir süre görülen kanamalar, kuvvetli sümkürme, alerjik nedenler şeklinde olmaktadır.

burun kanamasi icin hangi doktora gidilir
Burun kanaması için hangi doktora gidilir ile ilişkili görsel.

Bu tür bir kanama için kişi daha dikkati olarak hareket etmeli ve burun yapısına hassas davranmalıdır. Bu şekilde kısa süre içinde kanama gibi durumların önüne geçilir. Bazı burun kanamaları önemli bir hasatlığı habercisi olabilir. Sürekli yaşanan burun kanaması kalp hastalığı, Sinüzit, tansiyon, hemofili, beyinde bulunan bir tümör ya da burun damar inceliğine bağlı olabilir.

Bu noktada burun tıkanıklığı hakkındaki yazımı okumanızı ve daha sonra kaldığınız yerden devam etmenizi öneriyorum. Yazıma https://doktordanhaberler.com/burun-tikanikligi-icin-hangi-doktora-gidilir/ linkini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Bu durumu anlamak için en kısa süre içinde doktora başvurularak gerekli önlemler alınmalıdır. Bu konuda uzman hekim Kulak Burun Boğaz doktoru olacaktır. Gerekli araştırma ve inceleme sonucunda size en doğru bilgiyi bu uzmanlar aktaracaktır. Gerek görülmesi ve başka hastalıklar ile ilişkilendirilmesi halinde sizi diğer hekimlere yönlendirme işini de yine kulak burun boğaz doktorları yapacaktır. Bu nedenle ilk olarak bu dalda uzman hekimlere başvurmalısınız.

Burun Kanamasına Hangi Bölüm Bakar?

Sürekli kanayan ve hayatınızı olumsuz etkileyen burun kanamaları için uzman bir hekimden yardım almanız gerekmektedir. Böyle bir durumda, hemen acile giderek gerekli ön tedbirleri almalı ve daha sonra hekime başvurmalısınız. Burun kanamasına hangi bölüm bakar? sorusu için kulak burun boğaz uzmanına görülmesi tavsiye edilmektedir. Bu konuda uzman hekim KBB (Kulak Burun Boğaz) doktorlarıdır.

Basit kanamaların gerekli teşhis ve tedavisini üstlenmektedir. Gerekli tetkikleri yaparak sorunun neden oluştuğunu anlayarak size gerekli olan yönlendirmeleri yapacaktır. Basit kanamalar ve burun içi yapısal nedenlere bağlı kanamaların tedavisini bu alanda uzman hekimler tarafından yapılmakta olup ileri tetkiklerde farklı nedenlere bağlı olan kanamaların saptanıp gerekli bölümlere yönlendirilmesi yine bu hekimler tarafından yapılacaktır.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Photo of author

Sağlık Profesyoneli

Sağlık ve hastalık konusunda internet ortamında var olan bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek amacıyla yıllardır yazılar hazırlıyorum. Konu ile ilgili aklınıza takılanlar ve merak edilenleri yorum bölümüne yazarak Doktordan Haberler ekibinin cevaplamasını bekleyebilirsiniz. Yazılarımız mutlaka sitemizde hizmet veren bir hekim tarafından kontrol edilir. Bu nedenle uzman kadromuza güvenerek içiniz rahat bir şekilde okumaya devam edebilirsiniz...

Yorum yapın