Visseral Tıp Dilinde Nedir?

Visseral Nedir?

Visseral, iç organlarla ilgili manasında kullanılmaktadır. Tıpta sık olarak kullanılan terimlerden biridir.  Genellikle iç organların üzerinde veya arasında yer alan durumları ifade eder. Örnekler vererek konuyu açıklayalım. Mesela visseral duyu demek midenin gerginleşmesi ya da bağırsakların şişmesinin oluşturduğu his olabilir. Visseral ağrı ise iç organlardan kaynaklanan ağrılardır. İç organlarda ağrı reseptörleri az sayıda olduğu için ağrı lokalizasyonu genellikle başarısızdır.

visseral ne demek tıp
Görselde iç organlarla ilgili durum görülüyor.

Temel olarak visseral teriminin ne anlama geldiğini kavradığınızı düşünüyorum. Merak ettiklerinizi veya eklemek istediklerinizi alt tarafta yer alan yorum bölümüne yazabilrisiniz.

“Visseral Tıp Dilinde Nedir?” üzerine 3 yorum

 1. hocam merhaba visseral düz kaslara hangi hekim bakar dolaşım boşaltım üreme damar düz kaslarda sorun olabilir dendi yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim

  Cevapla
 2. Merhaba 64 yasinda kocaelinde yasiyorum,tip 2 diabet icin diaformin 1000 lik sabah Aksam kullaniyorum ,kilo 64,yagyuzdesi 38,5 las kutlesi 37,5,visceral 9 Bki 25,8 degerlerde ,Kemik erimesi var Ayda bir bonviva kullaniyorum 41 yasinda menapoza girdim ostropoz yo gun,bu bllgler dogrultusunda tavsiye Rica etsem

  Cevapla
  • Merhabalar Nurhayat Hanım, öncelikle geçmiş olsun.
   Sizin için uygun diyet ile beslenme ve düzenli olarak yapılan egzersizler altın değerindedir. Bu iki konuda mutlaka çok özen gösteriniz. Hem üç aylık kan şekeri değerinizi korumanıza yardımcı olacak hem de günlük formunuzu, BMI’nizi belirli aralıkta tutmanıza yardımcı olacaktır. Bunun dışında merak ettiğiniz farklı husular varsa iletirseniz yardımcı olmaya çalışacağım.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

   Cevapla

Yorum yapın