Verifikasyon Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️

Verifikasyon Nedir?

Verifikasyon, doğruluğunu denetleme, doğruluğunu sınama anlamında kullanılmaktadır. Tıpta sık olarak kullanılan terimlerden bir tanesidir.   

doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Verifikasyon Nedir?” üzerine 2 yorum

  • Merhabalar Fazlı Bey, öncelikle geçmiş olsun.
   Birincil ve ikincil periton kanserlerinin tedavisi tümörün yeri, büyüklüğü ve hastanın genel durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ameliyat genellikle ilk adımdır. Kemoterapi de yine tedavi yöntemleri arasındadır. Detaylı bilgi için bu durumu mutlaka onkoloji uzmanı hekiminizle görüşün.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

   Cevapla

Yorum yapın