Güncel SUT

19
36564

Güncel SUT 2019, Sağlık Bakanlığı tarafından ortalama 1 haftalık aralıklarla güncellenen, sağlık temalı hemen hemen tüm dokümanları içeren tebliğin adıdır. Tüm sağlık çalışanları için önem arz eden bilgileri barındırmaktadır. Dosyayı indirmek veya indirmeden göz atmak için butonu kullanınız. Aklınıza takılanları alttaki yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim 2019 güncellemeleri dahil edilmiştir.

Sağlık uygulama tebliği ilk olarak 1 Mayıs 2013 tarihinde yürürlüğe girmiştir. İhtiyaca göre devamlı olarak güncellenmektedir. Dilerseniz sık sık güncellenen SGK SUT 2019 adlı bu konuyu sık kullanılanlara ekleyebilirsiniz.

Sağlık Uygulama Tebliğinde Neler Bulunur?

EK 1 Listesi

EK 2 Listesi

EK 3 Listesi

EK 4 Listesi


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağız.

(Bu yazı ilk defa 1 Nisan 2018 tarihinde yazılmıştır. Ardından 6 Ekim 2019 tarihinde güncellenmiştir.)

Avatar
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimimi tamamladım. Şimdi Erzurum Karayazı ilçesinde aile hekimi olarak görev almaktayım. Bana erhan.yavuz@saglik.gov.tr veya instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen tıbbi sorularınızı olabildiğince konu altlarındaki yorum bölümlerinden sormaya özen gösteriniz.

19 Yorum

 1. 2013 güncel sut ile ilişkili bir bilgi paylaşmak istiyorum sayın yönetici. Hastanelerde yapılan pansuman, moniterizasyon, parasentez, nazogastrik sonda gibi uygulamaların bir listsininin bulunduğu sut ekinin en güncel halindeki dosyada birkaç eksik var. Bununla ilgili mail adresinize gerekli bilgileri ilettim. Dönüşünüzü beklemekteyim.

 2. 2017 sut listesi ile ilgili bu yaziniz icin teşekkürler. Gayet bilgilendirici ve akıcı bir anlatim olmus. Sut 2017 verilerini indirmek icin devamli bu aiteyi kullaniyorum. İyi calismalar diliyorum.

 3. Merhabalar, ben hastanede görev yapan sosyal çalışmacıların ev ziyaretlerinin ücretlendirilmesi ile ilgili bir madde olduğunu duymuştum, aradım ancak bulamadım. Sizin bir bilginiz var mı acaba? Teşekkürler

  • Merhabalar Tülin Hanım, hoşgeldiniz.
   Ev ziyaretlerinin ücretlendirilmesi ile ilgili bir madde hakkında bilgim yok ancak ilerleyen dönemlerde bahsi geçen maddeyle ilgili bilgi sahibi olmam durumunda mail üzerinden dönüş yapacağım.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

 4. Sut ve sut ekleri ile ilgili yazınız icin tesekkurler. Ancak sgk ile ilgili bir sorum olacaki. Sanirim artik spinal muskuler atrofi hastalarinda ilac kullanimi ile ilgili bazi yenilikler getirildi. Ne degisti tam olarak

 5. bilgilendirme için çok teşekkürler “Yurt Dışı İlaç Fiyat Listesi” çok işime yaradı ancak ” Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesine tıklayınca sayfa bulunamadı yazıyor onu da düzeltirseniz sevinirim iyi günler

 6. Birsey sormak istiyorum. Oncelikle sut güncel halini bize sunduğunuz icin sağolun. Sorum sut guncel fiyat listesi ile alakalı. Yabancı ilaç fiyat listesi dışında ilaçlarla ilgili bir liste bulamadım . benden alinan ucretlerin dogrulugunu teyit icin bu listeyi nerden bulurum

 7. özel hastaneye gittiğimde benden tahsil edilen ücretlerin SGK nın belirlediği ücretlere uygun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim. bu tebliğde fiyat listesi bulamadım. telefonla arayarak da hiçbir yerden bilgi alamadım.??

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here