Sprain Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Sprain,bağ ve eklem kapsülü tansyonunun kas ve yardımcı yapılar tarafından kontrol edilememesi anlamına gelmektedir.Tıpta sıkça kullanılan terimlerdendir.

Kelime anlamı olarak ta burkulma anlamına gelmektedir.

sprain-nedir

Üç şekilde oluşabilmektedir.Bunlar:

  1. Hafif Sprain
  2. Orta Sprain
  3. Ağır Sprain
Strain Nedir? adlı yazımı okumak için tıklayınız.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Sprain Nedir?” üzerine bir yorum

  1. Merhaba iyi günler erkek arkadaşım sağ dizide 25×5 mm baker kistı görüldü ve 1 sprain izlendi gbi bi sonuç geldi bu sonuçlar hayatıni ve işini nasıl etkiler bı bilgi alabilirmiyim

    Cevapla

Yorum yapın