Sellüler Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Sellüler Nedir?

Sellüler, hücresel, gözesel manasında kullanılmaktadır.Tıp dilinde çokça kullanılan kelimelerdendir.   Kelimenin daha iyi kavranması için örnek verecek olursak :

Selüler bir organizma dediğimiz zaman hücresel yani hücrelerden oluşmuş bir organizma anlamı çıkmaktadır.

doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Sellüler Nedir?” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba doktor bey emar sonucum da söyle yazıyor siz nedir sagda belirgin ethmoid selüllerde mukozalar kalınlaşmalar bunun dışında normal nöral paranım bulgular yazıyor beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

    Cevapla
  2. Yayalar selluler niteliktedir. Çok sayıda değişik büyüklükte küme oluşturmuştur. Tiroit fallikul epitel hücreleri dağınık makrofajlar, bir nispeten az oranda kolloid izlenmiştir.
    Yorum: sitomorfolojik bulgular kolloidden deplese hiperplazik bir nodülü dusundurmustur. Nodulun klinik ve radyolojik izlemi ,yapısında değişiklik olursa rebiyopsi önerilir.

    Cevapla

Yorum yapın