Sekel Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Sekel Nedir?

Sekel, izik, hastalık kalıntısı,kalansorun anlamında kullanılır.Tıpta sık olarak kullanılan terimlerden biridir.   
doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Sekel Nedir?” üzerine 3 yorum

 1. Merhaba benim sormak istediğim şu.15_ ağustos 1993 yılında törör örgütünün açtığı ateş sonucu yaralandım mermi sağ akciğer alt lobunda kaldı ve çamlıca as. Has. Genel cerrhide ameliyat oldum. Açık akciğer ameliyatı oldum mermi alındı toraks temizlendi iki diren takılarak birikmiş olan kan su neyse temizlendi ameliyat izi sağ mememden arka sağ omuz küreğimemi geçecek şekilde kesik izi mevcut.bu soruları size yeni çıkmış olan yasaya göre malül sayılmayanlara maaş bağlanmasıyla ilgili bilgi almak istedim sakatlığımın ne derece olduğunu bilmiyorum nizamname sekelli olmsktan veya plevral tedavi olmuş olanlardan bahsetmekte benigibi ateşli silah yaralanması sonrası akciğer ameliyatı geçirmiş biri yüzde kaç rapor alır şartları ise yüzden 30 dur benim budurumda sakatlığım varmıdır. Şimdiden teşekkür eder siz değerli hekimlerimize saygılarımı sunarum hayırlı akşamlar mail ad:mevlutyalcin098@gmail.com

  Cevapla
  • Merhabalar, Mevlüt Bey. Öncelikle geçmiş olsun. Şunu belirteyim sizi muayene etmeden oran olarak bir şeyler söylemek veya sakatlığınızın durumu hakkında konuşmak doğru olmayacaktır. Ayrıca sakatlığınızın belirlenebilmesi için birçok dahili branş hekimine muayene olmalısınız. Önerim yakınınızdaki bir üniversite hastanesine giderek muayene olmanız ve rapor sonucuna göre sakatlık hakkında bilgi edinmenizdir.
   Sağlıklı günler dilerim.

   Cevapla

Yorum yapın