Persistan Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Persistan Nedir?

Persistan, kalıcı; direngen anlamına gelmekle beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir.   
doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Persistan Nedir?” üzerine 2 yorum

 1. Nazofaringeal lenfoid dokuda hafif artım , santralde persistan median baziler kanala ait düzensizlik mevcuttur. hocam bu sonuç nedir

  Cevapla
  • Merhabalar Mert Bey, öncelikle geçmiş olsun.
   Ağzın hemen alt tarafında bulunan nazofarinksin kanalında olmamaıs gereken yapılar görülmüş. Bunun ne anlama geldiğinin anlaşılması için sizi muayene eden hekim muayene bilgileriniz ışığında değerlendirmelidir.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

   Cevapla

Yorum yapın