Nütrisyon Nedir?Tıpta Nütrisyon Ne Demek?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Nütrisyon Nedir?

Nütrisyon, tıp dünyasında beslenme ya da vücuda gıda ya da besleyici diğer maddelerinin alınması anlamına gelmektedir. Tıp dilinde çokça kullanılan kelimelerdendir. Sağlıklı bir şekilde gelişimin tamamlanması ve sürdürülebilmesi için nütrisyon yani beslenmenin önemi çok büyüktür.

Nütrisyon nedir tıp
Nütrisyon beslenme anlamına gelir.

Nütrisyon vücuda alınan gıdaların içinde bulunan maddelerle, bunların nasıl kullanıldığı ve diyet ile yakından ilişkilidir. Temel olarak bu terimi kavradınız. Merak ettiğiniz birşey olursa alttaki yorum bölümüne yazınız. Cevaplayacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın