Midriyazis Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️

Midriyazis Nedir?

Midriyazis, göz bebeğinin normale göre daha büyük olması,genişlemesi manasında kullanılmaktadır.Tıp dilinde çokça kullanılan kelimelerdendir.

midriyazis
                                                            Sol gözdeki büyüme “midriyazis” olarak tanımlanır.

Midriyazis in tıbbi olarmidriyazis-nedirak birçok hastalığa bağlı olarak görülebileceği gibi tanı amacıyla ilaçlar vasıtasıyla da sağlanabilir.


Aşağıdaki videoda midriyazis i dikkatlice gözlemleyiniz:

Myozis Nedir? okumak için tıklayınız.
Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın