Membran Tıp Dilinde Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Membran Nedir?

Membran , zar anlamına gelmektedir. Tıp dilinde çokça kullanılan kelimelerdendir. Tıp biliminde canlılık ise cansızlık arasında yer alan zar olarak bilinmektedir. Hemen zar yapısını kavramak için alttaki görseli inceleyiniz.

membran ne demek tıp
Görselde zar yapısı görülüyor.

Hücre zarı üstteki gördüğünüz görseldeki gibidir ancak membranlar illa canlı ile cansız ortamı ayıracak diye bir kadie yoktur. Temel olarak membran terimini kavradığınızı düşünmekteyim. Merak ettiklerinizi veya eklemek istediklerini alttaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Membran Tıp Dilinde Nedir?” üzerine bir yorum

  1. Erhan bey ,hala sizin gibi insanların varlığını bilmek mütlu etti beni.
    Çabalarınız için teşekkürler.

    Cevapla

Yorum yapın