Kümülatif Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Kümülatif Nedir?

Kümülatif, birikici; birikimsel anlamında kullanılır.Tıpta sık olarak kullanılan terimlerden biridir.   
doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Kümülatif Nedir?” üzerine 3 yorum

 1. iki kalça kemiğinde 5 yaşında protez kalça çıkıgı oluşmasın diye protez kondu hastalığım romotoyitatrit e benzer bir hastalık. Hareket etmeyen tüm eklem yerleri kireçleme şeklinde bir hastalık kas ve sinirlerde her hangi bir kısıtlama yok bu protezlerin çıkarılması iyimi olur yoksa kötümü olur

  Cevapla
   • Merhabalar Musa Bey, öncelikle geçmiş olsun.
    Hekimleriniz bu şekilde uygun gördüyse tedavi planını bozmayınız. Benim muayene, tetkik ve tahlil bilgilerini bilmeden konu hakkında bir şeyler söylemem doğru olmayacaktır.
    Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

    Cevapla

Yorum yapın