Konjesyon Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Konjesyon Nedir?

Konjesyon, göllenme, tıkanma, yığılma manasında kullanılmakla beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir. Konjesyon tıpta ilgili organın ilgili bölgesinde tıkanma durumu olmasına verilen isimdir.

Örneğin pelvik konjesyon dediğimizde pelvis adı verilen bölgede bit tıkanıklık durumu söz konusudur. 

Tıpta Konjesyon Ne Demek

Tıp dışında bir çok sektörde kullanılmakla beraber konjesyon nedir tıp sorusunun cevabı tam olarak tıkanıklıktır. 

konjesyon nedir
Tıpta konjesyon nedir ile ilişkili görsel.

Merak ettiklerinizi konunun alt bölümündeki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Konjesyon Nedir?” üzerine 2 yorum

 1. Bilmiyorum bu yorumları okuyor musunuz ama inanın tıp öğrencileri için çok faydalı bir site . Birçok terimi direk bu siteden öğrendim .

  Cevapla
  • Merhabalar Fatih Bey.
   Fayda görüyorsanız amacımıza ulaşıyoruz demektir.
   İyi çalışmalar.

   Cevapla

Yorum yapın