Kamptodaktili Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️

Kamptodaktili Nedir?

Kamptodaktili, kıvrık parmak anlamına gelmektedir.Tıpta sık olarak kullanılan terimlerden biridir.Genellikle simetrik tutulum göstermekle beraber başka patolojilerde eşlik edebilmektedir.

kamptodaktili

Kamptodaktili Nasıl Tedavi Edilir?

Hastalığın erken evrelerde yakalanması halinde koruyucu tedaviler uygulanmalıdır.İlk etapta splintler kullanılmalıdır. Splintlerden fayda sağlanamazsa cerrahi tedavi seçenekleri düşünülmelidir.


doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2020'yi bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Kamptodaktili Nedir?” üzerine bir yorum

  1. Ellerimde kamptodaktili var devlet bunun ameliyat masrafını karşılar mı karşılamasada tahminen ne kadar tutar ameliyat ücreti

    Cevapla

Yorum yapın