İnflamatuar

6
15096

İnflamatuar Nedir?

İnflamatuar, inflamasyon ile beraber giden, eş zamanlı giden durum anlamında kullanılmaktadır. Tıpta sıkça kullanılan bir terimdir.

İnflamasyon ise yaralanma veya herhangi bir travma durumuna karşılık vücudumuzun verdiği koruyucu tepki olarak anlatılabilir. İnflamasyonda amaç vücudu korumaktır.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde Eğitimimi Sürdürmekteyim. Bana erhanyavuz@mail.com veya instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen tıbbi sorularınızı olabildiğince konu altlarındaki yorum bölümlerinden sormaya özen gösteriniz.

6 Yorum

 1. Merhaba 4 yaşında bir kızım var bacaklarında kırmızı döküntüler çıkıyor, eritema nodozum tanısı belirtildi, kültür testi temiz çıktı,verem testi temiz, bir tedavi verilmedi. döküntüler ayda 1 ya 2 kes yenileniyor.ne yapabilirim?

  • Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun.
   Tüberküloz testi ve kültür negatif çıktığı için yüksek olasılıkla doktorunuz tedavi vermemiş ve düzenli olarak takip edilmenizi önermiştir. Döküntülere eşlik eden farklı şikayetler olursa derhal doktorunuza gidiniz. Düzenli olarak takip randevularınıza gidiniz.
   Sağlıklı günler dilerim.

  • Merhabalar Esra Hanım, öncelikle geçmiş olsun.
   Bu bel ağrıları birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Genellikle altta yatan bir hastalığın neticesi olarak görülür ancak en kesin bilgiyi sizi mauyene eden hekiminiz söyleyecektir. Hekiminizden bu konuda destek almaktan çekinmeyiniz.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here