İnfant Tıp Dilinde Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

İnfant Nedir?

İnfant, bebek (0-1 yaş) anlamına gelmekle beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir. Bir yeni doğan bebek ilk 2 ayı dolana kadar yenidoğan olarak isimlendirilir. 2 ayından 1 yaşında kadar ise infant olarak isimlendirmek doğru olacaktır. Alttaki görseli inceleyiniz.

infantil ne demek
Görselde infant ve yenidoğan terimlerini net olarak görmektesiniz.

Bebeklerle ilişkili durumlar için infantil terimi kullanılır. İnfant teriminin ne olduğunu anladığını düşünüyorum. Merak ettiklerinizi veya eklemek istediklerinizi alt taraftaki yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın