İnce Bacaklar Nasıl Kalınlaştırılır?

0
1689

İnce Bacaklar Nasıl Kalınlaştırılır? Genel Bakış

Vücudun bir bölümünün kalan kısımdan daha ince veya kalın olması insanları rahatsız edebilir. Bacakları ince olan kişiler ince bacaklar nasıl kalınlaştırılır merak ederler. İnce olan bacakların kalınlaşmasını sağlamanın tek yolu egzersizlerdir. Eğer bir spor hayatınız varsa yapacağınız sporda bacaklarınızın kalınlaşmasına yönelik egzersizlerinizi artırmanız gerekecektir.

İnce olan bacakların kalınlaşması tek bir bölgeye yoğunlaşarak yapılacak egzersizleri hayatınıza sokacaktır. Yapılması gereken çalışma istikrarlı ve devamlı olması gerekir. Bu nedenle de iyi bir motivasyon gerektirdiğini unutmamalısınız.

ince bacaklar
İnce bacaklar nasıl kalınlaştırılır ile ilişkili görsel.

Bacak Kalınlaştırmak İçin Nasıl Beslenilmeli

Egzersiz yaparken aynı zamanda beslenmenize de çok önem vermeniz gerekmektedir. Bacaklarınızı kalınlaştırmanın yolu kaslarınızı geliştirmektir. Bacaklarınız çok ince ise bu durumda ciddi derecelerde kas geliştirmeniz gerekecektir. Yapacağınız egzersizler sonrasında çalışan kas kütlelerinin kendilerini yenilemesi ve en önemlisi kendilerini geliştirmesi için yeterli bir şekilde beslenmek gerekir. Yapılması gereken ise yeterli miktarlarda protein alınmasıdır. Protein bilindiği gibi kaslar için en önemli besin kaynağıdır.

Proteinin yanı sıra günlük harcadığınız kaloriden daha fazlasını almanız gerekiyor ki vücudunuzda gelişme görülebilsin.

Bacakları Kalınlaştırmak İçin Yapılabilecek Egzersizler

Squad Egzersizi

Dizden yukarı, üst bacak kalınlaştırma hareketidir. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Baldırlarınız yere paralel gelecek şekilde çömelin ve bu pozisyonda bir süre bekleyin, daha sonra kalkın. Bu hareketi yaparken belinizin düz olmasına özen gösterin. Squad hareketini 12 tekrar 3 set şeklinde yapabilirsiniz. Hareket bir süre sonra kolay gelebilir. Bu durumda elinize ağırlık alabilirsiniz.

Parmak Ucuna Yükselme

Bacaklarınızın alt bölgesini kalınlaştırmak için yapmanız gereken harekettir. Dengenizi sağlamak için önünüze sandalyeyi yerleştirin. Sandalyenin sırtı size baksın. Sandalyeden destek alarak ayaklarınızı birbirine yaklaştırın. Daha sonra ise parmak uçlarınıza doğru hareket ederek yükselin ve daha sonra tekrar inin. İndikten sonra aynı hareketi topuklarınıza doğru yapın. 12 tekrar ve 3 set şekilden yapılabilir. Daha iyi performans almak için ellerinize ağırlık alabilirsiniz.

Bu egzersizlerin yanı sıra yüz üstü yattıktan sonra bacaklarınızı kendinize doğru çekip bırakarak da egzersiz yapabilirsiniz. Bu hareketi yaparken belinizi fazla zorlamamaya özen gösterin.

Kısa Mesafe Koşular

Koşu bacaklarınızı gelişmesini sağladığı gibi kuvvetlendirecektir. Ancak uzun mesafeli koşular bacaklarınızı kuvvetlendirir ancak kalınlaşmasına yardımcı olmak. Bu nedenle koşularınızı kısa mesafeli tercih etmelisiniz.

Alternatif Sporlar İle Bacaklarınızı Kalınlaştırabilirsiniz

Egzersizlerin yanı sıra bazı spor dallarına yönelmenizde bacaklarınızdaki kas kütlesinin artmasını sağlayabilir. İnce bacaklar nasıl kalınlaştırılır konusunda özellikle yüzme, bisiklet binme bacakların kullanıldığı sporlar olduğu için ince olan bacaklardaki kasların gelişmesi için oldukça ideal sporlardır. 150 dakikalık yürüyüşler veya 75 dakikalık yoğun yüzme programları sizin için oldukça faydalı olacaktır. Düzenli ve istikrarlı bir şekilde yapılacak olan bu sporlar ince bacakların zaman içerisinde kalınlaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sporların yanı sıra beslenmenize azami özen göstermeniz çok öönemlidir.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Dr. E Yavuz
Sağlık ve hastalık konusunda internet ortamında var olan bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek amacıyla yıllardır yazılar hazırlıyorum. Konu ile ilgili aklınıza takılanlar ve merak edilenleri yorum bölümüne yazarak Doktordan Haberler ekibinin cevaplamasını bekleyebilirsiniz.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here