Hipertrofik Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Hipertrofik Nedir?

Hipertrofik, hipertrofiye ait, hipertrofiyle belirgin veya hipertrofiden etkilenmiş olan manasında kullanılmaktadır.Tıp dilinde çokça kullanılan kelimelerdendir.   
doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Hipertrofik Nedir?” üzerine bir yorum

 1. Selamlar sevgili doktorum.
  Humerus başında anterolateralde subkortikal milimetrik kistik değişiklik ve düzensizlik izlenmektedir.
  Humerus proksimal diafizer bölgede 8 mm boyutunda T1 ve T2A’da hipointens sinyal değişikliği izlenmektedir. (benign kemik lezyon) takibi önerilir
  Akromioklaviküler eklemde hipertrofik izlenmektedir.
  Subakromial, subdeltoid bursada belirgin sıvı izlendi.
  Biceps tendonu uzun başı etrafında sıvı izlenmektedir.
  Supraspinatus tendonu distal kesiminde parsiyel- tam kata yakın rüptür ile uyumlu sinyal artışı izlenmektedir

  Cevapla

Yorum yapın