Hematom Nedir?

2
1804

Hematom Nedir?

Hematom, Bölgesel kan birikmesi (hematom) manasında kullanılmakla beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir.

2 Yorum

  1. Merhabalar, Sayın hocam sorum şu; Radyoloji sonucuna göre Mesane ile ilgili bölümde ; MESANE DUVAR KALINLIĞI OLAĞANDIR. LÜMENDE SENAPATOLOJİ İZLENMEDİ.**** MESANE ANTERİOR KESİMİNDE EKSTRA MESANEDEN AYRI OLARAK İZLENEN KARIN DUVARINA YAKIN YERLEŞİMLİ 105X46X96 MM HETOROJEN YAPIDA SEPTALİ KİTLESEL OLUŞUM MEVCUTTUR. HEMATOM ?BU OLUŞUM UMBULİKÜS DÜZEYİNE DENK UZANIM GÖSTERMEKTEDİR. OLGUNUN TÜM BATIN BT İLE İLERİ TEKİKİ ÖNERİLİR şeklinde bir ULTRASON raporu tanzim edildi.Sayın hocam bu ne anlama gelmektedir? Mesane ile ilgili bir problem doğurabilir mi ? Kıymetli dakikalarınızı aldığım için şimdiden özür diler, tensib buyrulduğu takdirde e-mail’ ime cevap verebilirseniz memnun olurum. İlginize şimdiden teşekkür ederken ,iyi çalışmalar diler,saygılarımı sunarım. Saygılarımla.

  2. Sayin hovalarim ben beyin kanamasi geçirdim yani inme gelmiş bana fakat yeşil kartla tedavi olmakdayim bir hafta yarim göztepe sesakada taburcu etile beni hic bi müdahale etmeden takibe almislar beni ve baş kimse bi cevap bermiyo bu konuda bana nasil yardimci olursunuz

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here