Hematom Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Hematom Nedir?

Hematom, Bölgesel kan birikmesi (hematom) manasında kullanılmakla beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir.

Bu makale, bir doktor tarafından yazılmış ve profesyonelce incelenmiştir. Sağlık ve tıp alanında genel bilgilendirme amacı taşır ancak kişisel tıbbi önerilerin yerine geçmez. Özel sağlık durumlarınızı değerlendirmek ve tedavi seçenekleri hakkında bilgi almak için lütfen bir sağlık kuruluşuna başvurun. Profesyonel sağlık ekibimizi incelemek ve editöryal sürecimiz hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayınız.
Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

Diploma - Sertifika - Özgeçmiş

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2024'e girdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Sitemize yorum yazarak Yorum Politikası kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. Yorumlarınızda asla tıbbi tavsiye vermeyin. Gerçek bir sağlık profesyoneli olsanız bile hastayı muayene etmeksizin vereceğiniz bilgilerin hastaya zarar verebileceğini unutmayın.

“Hematom Nedir?” üzerine 2 yorum

  1. Sayin hovalarim ben beyin kanamasi geçirdim yani inme gelmiş bana fakat yeşil kartla tedavi olmakdayim bir hafta yarim göztepe sesakada taburcu etile beni hic bi müdahale etmeden takibe almislar beni ve baş kimse bi cevap bermiyo bu konuda bana nasil yardimci olursunuz

    Cevapla
  2. Merhabalar, Sayın hocam sorum şu; Radyoloji sonucuna göre Mesane ile ilgili bölümde ; MESANE DUVAR KALINLIĞI OLAĞANDIR. LÜMENDE SENAPATOLOJİ İZLENMEDİ.**** MESANE ANTERİOR KESİMİNDE EKSTRA MESANEDEN AYRI OLARAK İZLENEN KARIN DUVARINA YAKIN YERLEŞİMLİ 105X46X96 MM HETOROJEN YAPIDA SEPTALİ KİTLESEL OLUŞUM MEVCUTTUR. HEMATOM ?BU OLUŞUM UMBULİKÜS DÜZEYİNE DENK UZANIM GÖSTERMEKTEDİR. OLGUNUN TÜM BATIN BT İLE İLERİ TEKİKİ ÖNERİLİR şeklinde bir ULTRASON raporu tanzim edildi.Sayın hocam bu ne anlama gelmektedir? Mesane ile ilgili bir problem doğurabilir mi ? Kıymetli dakikalarınızı aldığım için şimdiden özür diler, tensib buyrulduğu takdirde e-mail’ ime cevap verebilirseniz memnun olurum. İlginize şimdiden teşekkür ederken ,iyi çalışmalar diler,saygılarımı sunarım. Saygılarımla.

    Cevapla

Yorum yapın