Hematom Nedir?

1
1611

Hematom Nedir?

Hematom, Bölgesel kan birikmesi (hematom) manasında kullanılmakla beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde Eğitimimi Sürdürmekteyim. Bana erhanyavuz@mail.com veya instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen tıbbi sorularınızı olabildiğince konu altlarındaki yorum bölümlerinden sormaya özen gösteriniz.

Bu Yazıya Toplamda 1 Yorum Yapılmıştır.

  1. Merhabalar, Sayın hocam sorum şu; Radyoloji sonucuna göre Mesane ile ilgili bölümde ; MESANE DUVAR KALINLIĞI OLAĞANDIR. LÜMENDE SENAPATOLOJİ İZLENMEDİ.**** MESANE ANTERİOR KESİMİNDE EKSTRA MESANEDEN AYRI OLARAK İZLENEN KARIN DUVARINA YAKIN YERLEŞİMLİ 105X46X96 MM HETOROJEN YAPIDA SEPTALİ KİTLESEL OLUŞUM MEVCUTTUR. HEMATOM ?BU OLUŞUM UMBULİKÜS DÜZEYİNE DENK UZANIM GÖSTERMEKTEDİR. OLGUNUN TÜM BATIN BT İLE İLERİ TEKİKİ ÖNERİLİR şeklinde bir ULTRASON raporu tanzim edildi.Sayın hocam bu ne anlama gelmektedir? Mesane ile ilgili bir problem doğurabilir mi ? Kıymetli dakikalarınızı aldığım için şimdiden özür diler, tensib buyrulduğu takdirde e-mail’ ime cevap verebilirseniz memnun olurum. İlginize şimdiden teşekkür ederken ,iyi çalışmalar diler,saygılarımı sunarım. Saygılarımla.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here