Femur Boyun Kırığı Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

femur boyun kırığı nedir
Görsel Kaynağı

Femur Boyun Kırığı,femur kemiğinin boyun kısmından kırılması neticesinde oluşan,tüm kemik kırıklarının yüzde 1 ini oluşturan kırık çeşididir.

Türkiye’de yılda yaklaşık 30.000 vaka görülmektedir.

Erken dönemde mortalitesi yüksektir.Komplikasyon oranı yüksektir.

Garden Sınıflaması kullanılmaktadır.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Femur Boyun Kırığı Nedir?” üzerine bir yorum

  1. Merhaba 07 ekim 2015 tarihinde iş kazasından dolayı femur boyun kemiğim kırıldı 23 ocak 2017 tarihine kadar raporluydum daha sonrası yine aynı fabrikaya döndüm. Ilk 5 ay hiç bir şekılde çalıştırmadılar. Ama Haziran ayı ortasından sonra beni tekrar üretime verdiler ve ağrılarım çoğalmaya başladı. Bu nedendir birde fabrika benden heyet raporu maluliyet raporu istiyor. Bunun için heyete girmem gerecek tahmınıze göre % kaç oranda maluliyet alabılırım? Ve hala sekme var sol ayağımda bu daha da düzelmedi bu düzelebilir mi ? Bursa da yaşıyorum . Eğer bilgi verirseniz size minnettar olurum . İyi çalışmalar diliyorum
    Volkan Koregen

    Cevapla

Yorum yapın