Endürasyon Ne Demek?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Endürasyon Nedir?

Endürasyon, tıp biliminde vücutta bulunan yumuşak dokunun lokal olarak sertleşmesi anlamına gelen bir terimdir. Tıpta sık olarak kullanılmaktadır. İlgili alanda sertleşme olur ancak bu sertlik kemiğin sertliği kadar değildir. Anlamadığınız ve merak ettiğiniz hususları alttaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten memnuniyet duyacağım. Yorumlarınızı bekliyorum 🙂

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Endürasyon Ne Demek?” üzerine 2 yorum

  1. MERHABALAR…BEN 2 BUÇUK HAFTA ÖNCE LAPAROSKOPİK APANDİST AMELİYATI OLDUM…DİKİŞLERİM ALINDI FAKAT GÖBEK DELİĞİMİN ÜZERİNDEKİ DİKİŞ YERİNİN DERİ ALTINDA ERİK BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR SERTLİK VAR…TUVALETE ÇIKABİLİYORUM AĞRIM SIZIMDA ÇOK ŞÜKÜR YOK.BU NORMAL MİDİR ? NE YAPMAM GEREKİR ?ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

    Cevapla

Yorum yapın