En Popüler Lazer Epilasyon; Buz Lazer Epilasyon

Buz lazer olarak bilinen epilasyon, en etkili ve en acısız uygulamalardan biridir. Bünyesinde barındırdığı birçok avantaj sayesinde buz lazer, lazer epilasyon merkezleri tarafından diğer tekniklere oranla çok daha fazla tercih edilmektedir. Buz lazer epilasyon merkezleri, kullanıcılar tarafından memnuniyetin üst sınırlarda olduğu bilinen merkezlerdir.

buz lazer epilasyon

Buz Lazer Nedir?

Son teknolojiye sahip olduğu bilinen buz lazer uygulaması Soprano Ice Platinum ve Soprano Ice Titanium modellerinin Alexandrite, Diyot, Nd:YAG lazer dalga boylarını tek bir sistemde birleştirerek istenmeyen tüy ve kıllar için en kalıcı çözümü üretmiştir.

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylı olan buz lazer işlemi Sağlık Bakanlığı ÜTS tıbbi cihazların bulunduğu kategoride de güvenilir olarak bilinmektedir. Uygulamanın çevre dokuya zarar vermemesi ve yan etkiye sahip olmaması FDA onayına sahip olduğunun açık kanıtıdır.

Temel olarak buz lazer kılların kök kısımlarını hedef alır. Seans ilerledikçe bu kökler tahrip olur ve incelmeye başlar. Seanslar bittiğinde yeteri kadar hasar gören kıl kökleri artık uzama yapmaz. Bu sayede istenmeyen tüy sorunu ortadan kaldırılmış olur.

Ice teknolojisi patenti sayesinde seanslar uygulanırken cildi eksi 3 dereceye kadar soğutarak acısız bir işlem süreci olmasını sağlar. Başta olmak üzere buz lazer uygulama merkezleri acısız işlem yapılabilmesi nedeniyle sık olarak tercih edilirler.

Tüm Buz Lazer kliniğimiz için web sitemizi ziyaret edip yaşadığınız şehri seçerek kliniğin iletişim bilgilerine ulaşabilir detaylı bilgi ve lazer epilasyon fiyatları alabilirsiniz.

lazer-epilasyon-fiyatlari

Buz Lazer Epilasyon Sonuçları Kalıcı mıdır?

Lazer ile yapılan epilasyon temel olarak konsantre ışık demeti aracılığıyla istenmeyen tüyleri yok eden bir işlemdir. Selektif fototermoliz prensibiyle çalışan lazer epilasyon uygulamasında belirli dalga boylarındaki ışık klomofor tarafından emilir. Hedef klomofor zaman içerisinde ısı yayılımının artmasıyla beraber zarar görür. Bu uygulamadaki temel amaç deriye rengini veren melanin pigmentidir. Melanin pigmenti tarafından emilen bazı dalga boylarındaki ışınlar lazer epilasyon sırasında gönderilir. Bu ışınlar sayesinde ortaya çıkan ısı melanin pigmentini kalıcı olarak tahrip etme etkisine sahiptir. Kılların tümü aynı anda tahrip olmaz. Bunun sebebi ise kılların hepsinin aynı anda anagen fazında olamayacak oluşudur. Seans uygulamaları sayesinde zaman içinde tüm istenmeyen kıllardan ve tüylerden kurtulabilirsiniz. Uygulamanın bitişini takiben 2 ile 3 hafta içerisinde kıllar kendiliğinden dökülme göstererek kaybolur. Buz lazer uygulamasının temel çalışma mantığı budur.

lazer epilasyon buz

Buz Lazer Seans Ücreti Ne Kadar?

İşlem yapılacak bölge sayısı, bireyin cilt ve kıl yapısına bağlı olarak buz lazer epilasyon seans fiyatları değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı ÜTS kayıtlı ve FDA onaylı gerçek buz lazer cihazları ile çalışan Buz Lazer Epilasyon Merkezleri’ne www. buzlazer.com web sitesinden ulaşabilir ve ücretler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Photo of author

Sağlık Profesyoneli

Sağlık ve hastalık konusunda internet ortamında var olan bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek amacıyla yıllardır yazılar hazırlıyorum. Konu ile ilgili aklınıza takılanlar ve merak edilenleri yorum bölümüne yazarak Doktordan Haberler ekibinin cevaplamasını bekleyebilirsiniz. Yazılarımız mutlaka sitemizde hizmet veren bir hekim tarafından kontrol edilir. Bu nedenle uzman kadromuza güvenerek içiniz rahat bir şekilde okumaya devam edebilirsiniz...

Yorum yapın