Covid-19 Aşısı için Hangi Bölüme Gidilir?

Bu yazı tıbbi açıdan Doktor Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir.

Covid-19 yani koronavirüs aşısı yaptırmak son zamanların en güncel konularından bir tanesi. Koronavirüs aşısı nerede yapılacak veya covid aşısı olmak için nereye gidilir gibi sorular haliyle insanların kafasında oluşuyor. 2021 itibariyle bu soruya mevcut veriler ışığında cevap vermeye çalışacağım. Haydi başlayalım.

Koronavirüs Aşısı Nerede Yapılır?

Sağlık kurumlarına son gelen bilgiler ışığında koronavirüs aşılarının sadece bir kurum yoluyla uygulanmayabileceğini söylemek mümkün. Yani sadece hastanelerde ya da sadece aile sağlığı merkezlerinde uygulamak yerine tüm sağlık kuruluşlarında uygulanacak gibi görünüyor.

koronavirüs aşısı yaptırmak için hangi doktora gidilir
Kovid-19 aşısının nerede yapılacağı ile ilgili kesin bilgi henüz mevcut değildir.

İlk etapta sağlık çalışanlarına yapılması planlanan covid-19 aşısının daha sonra yüksek riskli kesimde uygulanması ve sonrasında düşük riskli kesime yapılacağı tahmin ediliyor.

Sağlık bakanlığı rutin olarak uygulanan aşıların yer aldığı sisteme çok önceden koronavirüs aşısını eklemiş bulunmaktadır. Yakın zamanda aile sağlığı merkezlerinde ve hastanelerde uygulanmaya başlanacaktır diye tahmin ediyorum.

Covid-19 Aşısı Yaptırmak için Nereden Randevu Alınır?

Özet olarak covid-19 aşısı yaptırmak için aile sağlığı merkezlerine veya hastanelere başvurmanız yeterli olacak diye tahmin ediyorum. Güncel ve kesin bilgiler geldiğinde bu alanı yeni verilerle güncelleyeceğim.

Koronavirüs aşısı için aile sağlığı merkezin giderek aile hekiminizden bilgi alabilirsiniz. Güncel bilgi sağlık bakanlığı tarafından aile hekiminize ulaştırılmaktadır.

Bu hususla ilgili olarak aklınıza takılanları veya eklemek istediklerinizi alt tarafta yer alan yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Alttaki yorum bölümünü kullanarak doktorlara soru sormak için sorunuzu olabildiğince detaylı bir biçimde yazınız. Doktorlarımız en geç 6 saat içerisinde cevap vermektedirler. Yorum yapmaktan çekinmeyin 🙂

Yazar: Dr. Erhan Yavuz

Ben Kimim?
2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum’un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi’ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler’in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2020’yi bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle 🙂
Eğitimim:
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi (2010 – 2016)
Çalıştığım Kurumlar:
Narman İlçe Devlet Hastanesi
Şenkaya İlçe Devlet Hastanesi
Tekman İlçe Devlet Hastanesi
Akşar Aile Sağlığı Merkezi
Karayazı Aile Sağlığı Merkezi
Bana Nasıl Ulaşabilirsiniz?
Bana sağlık sorularınız için erhan.yavuz@saglik.gov.tr mail adresinden, teknik konular için 05530742801 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Tıbbi sorularınızı yalnızca yorum bölümlerine yazmanız halinde cevaplıyorum
Muayenehane Bilgileri:
Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde muayenehanem yoktur. Muayene kabul etmemekteyim. Sadece internet üzerinden herhangi bir ücret talep etmeksizin siz değerli hastalarımın sorularına cevaplar veriyorum.
Adresim:
Yeni Mahallesi, Çakmak Sokak, Karayazı Aile Sağlığı Merkezi, PK:25830 Karayazı/ERZURUM

Yorum yapın