( Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. )

Covid-19 Aşısı için Hangi Bölüme Gidilir?

Covid-19 yani koronavirüs aşısı yaptırmak son zamanların en güncel konularından bir tanesi. Koronavirüs aşısı nerede yapılacak veya covid aşısı olmak için nereye gidilir gibi sorular haliyle insanların kafasında oluşuyor. 2021 itibariyle bu soruya mevcut veriler ışığında cevap vermeye çalışacağım. Haydi başlayalım.

Koronavirüs Aşısı Nerede Yapılır?

Sağlık kurumlarına son gelen bilgiler ışığında koronavirüs aşılarının sadece bir kurum yoluyla uygulanmayabileceğini söylemek mümkün. Yani sadece hastanelerde ya da sadece aile sağlığı merkezlerinde uygulamak yerine tüm sağlık kuruluşlarında uygulanacak gibi görünüyor.

koronavirüs aşısı yaptırmak için hangi doktora gidilir
Kovid-19 aşısının nerede yapılacağı ile ilgili kesin bilgi henüz mevcut değildir.

İlk etapta sağlık çalışanlarına yapılması planlanan covid-19 aşısının daha sonra yüksek riskli kesimde uygulanması ve sonrasında düşük riskli kesime yapılacağı tahmin ediliyor.

Sağlık bakanlığı rutin olarak uygulanan aşıların yer aldığı sisteme çok önceden koronavirüs aşısını eklemiş bulunmaktadır. Yakın zamanda aile sağlığı merkezlerinde ve hastanelerde uygulanmaya başlanacaktır diye tahmin ediyorum.

Covid-19 Aşısı Yaptırmak için Nereden Randevu Alınır?

Özet olarak covid-19 aşısı yaptırmak için aile sağlığı merkezlerine veya hastanelere başvurmanız yeterli olacak diye tahmin ediyorum. Güncel ve kesin bilgiler geldiğinde bu alanı yeni verilerle güncelleyeceğim.

Koronavirüs aşısı için aile sağlığı merkezin giderek aile hekiminizden bilgi alabilirsiniz. Güncel bilgi sağlık bakanlığı tarafından aile hekiminize ulaştırılmaktadır.

Bu hususla ilgili olarak aklınıza takılanları veya eklemek istediklerinizi alt tarafta yer alan yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum yapın