Brakiyalji Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Brakiyalji Nedir?

Brakiyalji,çeşitlibrakiyalji nedir sebeplere bağlı olarak her iki kolun veya bir tanesinin ağrıması olarak gösterilen duruma verilen addır.

brakiyalji ne demektir

Kollarda uyuşma,karıncalanma,iğnelenme bulguları vardır.Eğer omuzlara vurmuşsa boyun ağrıları,kireçlenmeleri görülebilir.  Nöralji Nedir? adlı yazımı okumak için tıklayınız.


 

Bu makale, bir doktor tarafından yazılmış ve profesyonelce incelenmiştir. Sağlık ve tıp alanında genel bilgilendirme amacı taşır ancak kişisel tıbbi önerilerin yerine geçmez. Özel sağlık durumlarınızı değerlendirmek ve tedavi seçenekleri hakkında bilgi almak için lütfen bir sağlık kuruluşuna başvurun. Profesyonel sağlık ekibimizi incelemek ve editöryal sürecimiz hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayınız.
Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

Diploma - Sertifika - Özgeçmiş

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2024'e girdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Sitemize yorum yazarak Yorum Politikası kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. Yorumlarınızda asla tıbbi tavsiye vermeyin. Gerçek bir sağlık profesyoneli olsanız bile hastayı muayene etmeksizin vereceğiniz bilgilerin hastaya zarar verebileceğini unutmayın.

“Brakiyalji Nedir?” üzerine bir yorum

  1. İyi akşamlar hocam. Uzman bir doktora gitmeden önce bi araştırma yapayım dedim. Sol kolumda dirsekten başlayıp enseme kadar uzanan elektriklenme dediğimiz kısa süreli bir ağrı oluşuyor. Çoğu zaman olmayan bu ağrı sadece büyük abdest sırasında gerçekleşen bir durum. İnternet üzerinden yaptığım araştırmaya göre brakiyalji denen bir rahatsızlık olduğu sonucu çıkıyor. Ancak ben kalp krizi belirtisi olmasindan korkuyorum. Yaşım 36. Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Teşekkürler

    Cevapla

Yorum yapın