Brakiyalji Nedir?

1
268

Brakiyalji Nedir?

Brakiyalji,çeşitlibrakiyalji nedir sebeplere bağlı olarak her iki kolun veya bir tanesinin ağrıması olarak gösterilen duruma verilen addır.

brakiyalji ne demektir

Kollarda uyuşma,karıncalanma,iğnelenme bulguları vardır.Eğer omuzlara vurmuşsa boyun ağrıları,kireçlenmeleri görülebilir.  Nöralji Nedir? adlı yazımı okumak için tıklayınız.


 

Avatar
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimimi tamamladım. Şimdi Erzurum Karayazı ilçesinde aile hekimi olarak görev almaktayım. Bana erhan.yavuz@saglik.gov.tr veya instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen tıbbi sorularınızı olabildiğince konu altlarındaki yorum bölümlerinden sormaya özen gösteriniz.

Bu Yazıya Toplamda 1 Yorum Yapılmıştır.

  1. İyi akşamlar hocam. Uzman bir doktora gitmeden önce bi araştırma yapayım dedim. Sol kolumda dirsekten başlayıp enseme kadar uzanan elektriklenme dediğimiz kısa süreli bir ağrı oluşuyor. Çoğu zaman olmayan bu ağrı sadece büyük abdest sırasında gerçekleşen bir durum. İnternet üzerinden yaptığım araştırmaya göre brakiyalji denen bir rahatsızlık olduğu sonucu çıkıyor. Ancak ben kalp krizi belirtisi olmasindan korkuyorum. Yaşım 36. Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Teşekkürler

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here