Brakiyalji Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️

Brakiyalji Nedir?

Brakiyalji,çeşitlibrakiyalji nedir sebeplere bağlı olarak her iki kolun veya bir tanesinin ağrıması olarak gösterilen duruma verilen addır.

brakiyalji ne demektir

Kollarda uyuşma,karıncalanma,iğnelenme bulguları vardır.Eğer omuzlara vurmuşsa boyun ağrıları,kireçlenmeleri görülebilir.  Nöralji Nedir? adlı yazımı okumak için tıklayınız.


 

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Brakiyalji Nedir?” üzerine bir yorum

  1. İyi akşamlar hocam. Uzman bir doktora gitmeden önce bi araştırma yapayım dedim. Sol kolumda dirsekten başlayıp enseme kadar uzanan elektriklenme dediğimiz kısa süreli bir ağrı oluşuyor. Çoğu zaman olmayan bu ağrı sadece büyük abdest sırasında gerçekleşen bir durum. İnternet üzerinden yaptığım araştırmaya göre brakiyalji denen bir rahatsızlık olduğu sonucu çıkıyor. Ancak ben kalp krizi belirtisi olmasindan korkuyorum. Yaşım 36. Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Teşekkürler

    Cevapla

Yorum yapın