Bisitopeni Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Bisitopeni Nedir?

Bisitopeni, çift göze azlığı manasında kullanılmakla beraber tıpta sıkça kullanılan bir terim olduğu bilinmektedir.Bildiğiniz üzere vücudumuzdaki kan hücreleri temel olarak  üç çeşittir. Bunlar beyaz kan hücreleri,kırmızı kan hücreleri ve trombositlerdir. Eğer vücudumuzda bulunan bu üç çeşit kan hücresinden herhangi iki tanesinin değerlerinde düşme olursa bu durum bisitopeni anlamına gelmektedir.

doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Bisitopeni Nedir?” üzerine bir yorum

  1. Merhaba kan değerleri düşük son 4 aydır değişken Demir tedavisi görüyorum..wcb en son 4.20 PLT 133 çıktı bu durumda nasıl Bir yol cizmeliyim.. teşekkürler..

    Cevapla

Yorum yapın