Apertura Tıp Dilinde Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Apertura Nedir?

Apertura, açıklık anlamında kullanılır. Anatomide çok sık kullanılan bu terim temel olarak bir yapının dışarıya açılan açıklık kısmının ifade edilmesini sağlamaktadır. Hemen görseli dikkatlice inceleyiniz.

apertura ne demek tıp
Görselde siyah çizgi içindeki açıklık apertura olarak isimlendirilir.

Apertura terimi hakkında merak ettiğiniz birşey olursa alt tarafta yer alan yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Apertura Tıp Dilinde Nedir?” üzerine 3 yorum

  1. Sizleri tebrik ediyorum sizin gibi düşünen insanların çok çok az olduğu bilincindeyim parayı geri plana atıp insanlara doğal yaşam hakkı olan sağlık sunmaya katkılarınız çok anlamlı umarım sizin gibi düşünen insanlar çoğalır. İyi günler dilerim.

    Cevapla

Yorum yapın