Aile Hekimi Değiştirme Formu PDF

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Aile Hekimi Değiştirme Dilekçesi konusuna geçmeden önce kısa kısa birkaç bilgi verelim. Bilindiği üzere 2010 yılında aktif olarak uygulanmaya başlayan aile hekimliği uygulaması yavaş yavaş oturmaya başlamıştır ancak bazı durumlarda bireyler aile hekimlerini değiştirmek isteyebilirler.Bu durumlarda aile hekimi değiştirme dilekçesi doldurup ilgili kuruma vermeleri gerekmektedir. Bu tıbbi belgenin aranan diğer isimleri şunlardır:

  1. Aile Hekimi Değiştirme Formu
  2. Aile Hekimi Değiştirme Dilekçesi
  3. Aile Hekimi Değiştirme Talep Formu
  4. Aile Hekimi Değiştirme Talep Dilekçesi
aile hekimi degistirme dilekcesi
Aile hekimi değiştirme dilekçesi ve talep formu ile ilişkili görsel.

Aile Hekimi Değiştirme Dilekçesi Nereye Verilir?

Aile hekimi değiştirme dilekçesinde istenen bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra formu aldığınız aile sağlığı merkezine teslim edebilirsiniz.

Aile Hekimi Değiştirme Dilekçesi Nereden Alınır?

Aile hekimi değiştirme dilekçesine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak e devlet sistemi size bir dilekçe örneği verecektir. İndirdiğiniz dilekçelerde ilgili bölgeleri düzenlemeniz gerekmektedir. Bunun yerine bağlı olduğunuz aile hekimliğine ait dilekçeleri doğrudan kullanabilirsiniz.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümünden yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın