Aftöz Ülser (Ülseratif Stomatit) Reçetesi

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Aftöz Ülser Reçetesine Genel Bakış

Aftöz ülser herpesvirus 6 nedeniyle oluşan nadir hastalıklardan birisidir. Sıklıkla keratinize olmamış mukozayı etkileme eğilimindedir. 1 ile 3 hafta arasında iyileşme süresi vardır. Aftöz ülser ya da başka bir deyişle ülseratif stomatit tedavisinde kullanılan reçete şu şekilde olabilecektir:

Triamsolon %0.1 4×1

Benzidamin+Klorheksidin gargara 4×1

Diklofenak tablet 2×1

[su_note note_color=”#ea4e5c” text_color=”#ffffff” radius=”10″]Dikkat! Bu reçete tıp eğitimine yönelik bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir hastalığın tedavisinde kullanılmamalıdır. İlaç kullanmadan önce mutlaka hekiminize giderek muayene olunuz.[/su_note]


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. CEvap vermekten mutluluk duyacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın