Yüzdeki Kırışıklıklar için Hangi Doktora Gidilir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Çizgi ve kırışıklıklar çoğunlukla yaşa bağlı olarak artan bir husustur. Çizgi ve kırışıklıkların hafifletilmesi adına günümüzde belli başlı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemler arasındaki en etkili sistemler, anti-aging uygulamalardır. Çizgi ve kırışıklıkların tedavisi bugün için olduğu gibi geleceğe de bir yatırımdır.

yuzdeki kirisikliklara hangi doktor
Yüzdeki kırışıklıklar için hangi bölüme gidilir ile ilişkili görsel.

İnsanların yaşı ilerledikçe kırışıklıkları artar. Mimik kırışıklıkları dediğimiz kırışıklıklar siz kaşlarınızı çatmasanızda, gülmesenizde yada suratınızı asmasanız bile hala orada duruyor ise bu durum yüzünüzle alakalı bir şeylerin değiştirilmesi gerektiğine işaret ediyor olabilir. Yıllar boyunca istem dışı kasılan kaslar, bir süre sonra kolajen dokusuna zarar verir ve mimik çizgileri dediğimiz kırışıklıklar yerleşik kırışıklara dönüşür. Tabiki de kırışıklıklar hayatın bir gerçeği fakat bu kırışıklıklar tam belirmeden önüne geçmek, var olan kırışıklıklar hafifletmek ve yüze daha pürüzsüz bir görüntü kazandırmak gayet mümkündür. Günümüzde, derinleşmiş kırışıklıklar dahi düzeltilebiliyor ancak onlar oluşmadan bir takım tedavi yöntemleri uygulamak çok daha akıllıcadır. Kırışıklıklar daha henüz oluşmadan önüne geçmek en tesirli anti-aging stratejilerinden biridir. Bu hususta her yaşta ciltteki elastin ve kolajen üretimini tetikleyen tedavilerden destek almakla sağlanmaktadır.

Temel olarak yüzdeki kırışıklıklar için gidilmesi gereken bölüm Cildiye bölümüdür.

Optimum Etki: Botoks

Botoks enjeksiyonları, yüz hareketlerinden dolayı ortaya çıkan kırışıklıkları yok etmek ve yenilerinin oluşmasının önüne geçmek adına en etkili tedavilerin başında gelir. Alın bölgesi, göz çevresi, kaş arasındaki kırışıklık ve ince çizgilerin geçici olarak gideren ve bu etkileri ortalama 4 – 6 ay süren tedavi, FDA onayına sahiptir. Botoks enjeksiyonları, doğru uygulandığı takdirde yüze son derece genç ve doğal bir görünüm kazandırır. Bu nedenle oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca cilde zarar vermeden kasların paralize ederek etki eden bir uygulamadır. Bahsettiğimiz uygulama yaklaşım on dakika sürmektedir ve uygulamadan sonra direkt sosyal hayatınıza da dönebilirsiniz. Botoks enjeksiyonu etkileri, işlemden birkaç gün sonra kendini göstermeye başlar. Tam bir sonuç almanız adına 7 – 10 gün kadar beklemeniz gerekir. Botoks, yüzdeki çizgilere sebep olan kasların kasılmasını geçici olarak önler ve böylelikle yeni kırışıklıkların yada çizgilerin oluşmasının önüne geçmiş olur. Alın bölgesi aşırı mimikli olan kişilerin, 20’li yaşlarından itibaren botoks enjeksiyonu uygulaması ile çizgi ve kırışıklıkların tamamen önüne geçmesi  mümkündür.

Dolgu Enjeksiyonu İle Pürüzsüz Bir Cilt

Günümüzde mevcut olan en popüler dolgu maddeleri hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu maddenin en güzel özelliği, doğal olması ve bu sebeple hiçbir şekilde alerjik etki bırakmamasıdır. Hyalüronik asit, su moleküllerini kendine çekerek kırışıklıkların, çizgilerin içini doldurur, cilde pürüzsüz ve doğal bir görüntü kazandırır. Uygulaması, uygulanacak olan bölgeye bağlı olarak 6 ayda bir yapılması gerekir. Uygulamanın sonucu ise uygulamadan hemen sonra görülür. Hyalüronik asitin doğal ve hiçbir yan etkisi olmamasından mütevellit kişi uygulamadan sonra hemen sosyal yaşantısına dönüş sağlayabilir. Hyalüronik asit, burun kenarlarından başlayarak ağzın 2 yanına inen çizgiler, alın bölgesindeki kırışıklıkların içini, dudak ve göz çevresindeki kırışıklık ve ince çizgilerin içini doldurmakta oldukça etkilidir. Optimum sonuçlar adına, doktorunuz, botoks enjeksiyonu ile desteklenen karma bir tedavi yöntemi uygulayabilir.


Merak ettiklerinizi ve eklemek istediklerinizi konu altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Photo of author

Sağlık Profesyoneli

Sağlık ve hastalık konusunda internet ortamında var olan bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek amacıyla yıllardır yazılar hazırlıyorum. Konu ile ilgili aklınıza takılanlar ve merak edilenleri yorum bölümüne yazarak Doktordan Haberler ekibinin cevaplamasını bekleyebilirsiniz. Yazılarımız mutlaka sitemizde hizmet veren bir hekim tarafından kontrol edilir. Bu nedenle uzman kadromuza güvenerek içiniz rahat bir şekilde okumaya devam edebilirsiniz...

Yorum yapın