Stereotipi Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Stereotipi Nedir?

Stereotipi, Konuşma ya da davranışların ara vermeksizin tekrar edilmesi anlamına gelmektedir.Psikiyatride sıkça kullanılan terimlerden bir tanesidir.   
Pansitopeni Nedir? okumak için tıklayınız. doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Stereotipi Nedir?” üzerine 2 yorum

  • Merhabalar Şebnem Hanım.
   Ekokali, genellikle başka bir kişiden çıkan seslerin tekrarlanmasına dayanırken stereotipi, yineleyici duruş, söyleyiş ve davranışlar anlamına gelmektedir. Tam olarak neyi anlamaya çalıştığınızı yazarsanız daha detaylı yardımcı olabilirim.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

   Cevapla

Yorum yapın