Skotom Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Skotom Nedir?

Skotom,görme yolları ile ilgili problemlere bağlı olarak görme alanındaki görülemeyen alanları ifade eden terimdir.Göz hastalıklarında sıkça kullanılır.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Skotom Nedir?” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba ben 1 yıldır fark ediyorum tek gözümü kapayınca bi bölgede karanlık yuvarlak bi nokta oluşuyo boşluk gibi orada hiçbirşey olmuyo yeri sağ ve sol gözümü ikisinden birini kapatınca değişiyo sağda başka tarafta solda başka tarafta oluyo sebebi nedir ?

    Cevapla
  2. Merhaba bende bunun gibi bir sorun var.Tek gözümü kapadığımda oluyo.Örneğin karşımda bilgisayar varsa bilgisayarın yanına baktıgımda tek gözümü kapayınca veya tamamı yok oluyor. Baktığım yer ve kapadığım gözüme göre yer değişiyor.1 yıldır böyle pek takmamıştım ama sebebi nedir ?

    Cevapla
  3. Merhaba bende bu olaydan yaklaşık 1 yıldır oluyo.Tek gözümü kapayınca siyah nokta beliriyor.sağ gözüm açık olunca başka sol gözüm açık olunca başka tarafta oluyor.Sebebi nedir neden olur ?

    Cevapla

Yorum yapın