Sinüzal taşikardi Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Sinüzal taşikardi Nedir?

Sinüzal taşikardi, sinoatriyal düğüm kaynaklı uyarımlarla, kalp atım sayısının normalden fazla olması manasında kullanılmaktadır.Tıp dilinde çokça kullanılan kelimelerdendir.   
doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Sinüzal taşikardi Nedir?” üzerine 2 yorum

 1. Hocam ben 21 yasindayim kalp carpintisi sikayetiyle hastaneye gittim holter takildi sonucunda 1 adet trigimine 16 adet izole ventriküler erken vuru izlenmistir.zaman zaman sinuzal taşikardi gözlendi. Ventriküler taşikardi görülmemistir.pausr epizoduna rastlanmamıstir diltizem ilac verdi doktor ama baş agrisi yaptgi icin kullanmadm bi sikinti olurmu

  Cevapla
  • Merhabalar Buse Hanım, öncelikle geçmiş olsun.
   Holter takılması neticesinde ilaç kullanmanıza karar verilmiş. Şu an için şikayetiniz olmuyor diye kullanmamanız oldukça yanlış bir hareket olmuş. Bazen ilaçlar ortaya çıkabilecek tehlikeleri önlemek amacıyla koruyucu olarak verilirler. Durumu sizi muayene eden hekime aktarmanızda ve tedavinize kaldığı yerden devam etmenizde fayda olacaktır.
   Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

   Cevapla

Yorum yapın