Saç Ekimi

0
150

Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

  • Saç ekimi operasyonun yapılacağı yer hastane, klinik veya tıp merkezi olmalıdır.
  • Saç nakli ve estetik operasyonlarda başarılı sonuçlar elde edebilmek için deneyimli bir doktor, iyi eğitimli bir medikal ekip ve ileri teknolojiye sahip ekipman birleşimi gereklidir.
  • Özellikle ekipmanlar kalite standartlarına uygun firmalardan alınmış olmalı ve özenle sterilize edilmelidir. Graft kesiminde kullanılan özel mikroskoplar mutlaka cerrahi operasyonlarda kullanmaya uygun olmalıdır.
  • Saç ekimi operasyonunu gerçekleştirecek olan doktorun deneyimli olması ve Uluslararası Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği (ISHRS) ve/veya Avrupa Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği (ESHRS) üyesi olması beklenir.  Operasyonun başarısı ekim yapılan alanın operasyon sonrası doğal görünüp görünmediği ile değerlendirilir. Saç naklini gerçekleştirecek olan doktorun, saçın fizyolojisi hakkında geniş bilgi sahibi olması beklenir.
  • Hastalara gerçekçi olmayan vaatler verilmemeli ve beklentileri gerçekçi oluşturulmalıdır.
  • Tüm hizmetler arasında hastaya en uygun olan saç ekim yöntemi belirlenmeli ve olabilecek en doğru tedavi uygulanmalıdır.
  • Hasta saç ekimi operasyonu sırasında rahat ve konforlu bir ortamda bulunmalıdır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

Yapılan araştırmalara göre hastalar saç ekimi operasyonuna karar vermeden önce doğal bir davranış olarak; saç ekiminin nasıl yapıldığını merak ediyor ve bu konuda araştırma yaparak  sosyal medya üzerinden saç ekimi videolarını izleyip soru işaretlerini gidermeye çalışıyorlar.

Saç ekimi operasyonu iki aşamayla gerçekleşir. Öncesinde dökülme olmayan, saçlı deride bulunan saç kökleri teker teker çıkarılır, daha sonra çıkarılan saç kökleri, saç ekimi yapılacak saçsız bölgeye tek tek yerleştirilir. İlk aşamada hasta yatar konumda, ikinci konumda ise ortopedik bir koltukta oturur vaziyette operasyon tamamlanır. Saç ekimi sırasında lokal anestezi uygulandığından genellikle acı hissetmeden rahat ve konforlu bir ortamda 6-8 saat arasında  hastanın operasyonu tamamlamış olur.

Transmed Klinik’te saç ekim operasyonları alanlarında uzman doktorlar ve yardımcı medikal ekipleri tarafından yapılmaktadır. Doktorlarımızın yaptığı saç ekimlerinde en önemli kriterlerden biri doğal görünümdür.

Saç ekimi operasyonunu takip eden 3 ay içinde ekilen saçlar çıkmaya başlar. 9 ay ile 1 yıl sonunda hastada hedeflenen görüntüye ulaşılmış olunur.

Günümüzde Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir ?

PRP destekli saç ekimi, robotik saç ekimi, kök hücre katkılı saç ekimi, motorlu FUE, tıraşsız FUE gibi yöntemlerle saç ekimi yapılmaktadır.

Saç ekimi kaç günde iyileşir ?

Hastalarımızın çoğu saç ekiminden sonra ekim yapılan bölgenin ne kadar zamanda iyileşeceğini ve operasyon sırasında acı duyup duymayacaklarını doğal olarak merak ediyorlar. Saç ekimi operasyonunda lokal anestezi uygulandığından hastaların pek çoğu acı veya ağrı hissetmez. Saç naklinden sonra saç derisinde ince bir kabuklanma olur, bu normal bir süreçtir.

Oluşan bu kabuklanma, başın her gün düzenli olarak yıkanması ile kepek gibi dökülerek 10 gün içinde iyileşir. Hasta kabuklanma döneminde bez bir şapka kullanarak günlük hayatına ve işine devam edebilir. 3 ayın sonunda ekilen saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlar, 9 ayın sonunda, 1 yıla yakın bir süredeise kişi ekilen yeni saçları ile yeni bir görüntüye kavuşur.

Reklam
Dikkat bu bir sponsorlu yayındır ve reklam öğeleri içermektedir.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here