Rotablatör Nedir?

1
413

Rotablatör Nedir?

Rotablatör, elmas çivi başlan içeren ve 160.000-180.000 devir/dakika hızla dönen bir topuzcuktur. Ateromatöz plağı seçici olarak aşındınr. Konvansiyonel anjiyoplasti ile açılmayan ciddi kalsifik lezyonlar gibi birçok lezyona başanyla uygulanabilir. Tıpta sıkça kullanılan terimlerden bir tanesidir.   

doktordanhaberler

Avatar
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde Eğitimimi Sürdürmekteyim. Bana erhanyavuz@mail.com veya instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Lütfen tıbbi sorularınızı olabildiğince konu altlarındaki yorum bölümlerinden sormaya özen gösteriniz.

Bu Yazıya Toplamda 1 Yorum Yapılmıştır.

  1. Merhaba, bir hastamız kalp damarları tıkalı olduğu için by-pass ameliyatı oldu 3 ay önce, fakat bir damar değişti. geri kalan üç damar kireçlenme olduğu için değiştirilemedi. ve bize dediler ki; üç ay sonra koşuya girecek hasta, olumsuz olursa anjiyo olacak. ve bugün anjiyo oldu fakat stent takılamadı. peki size sorum şu,
    madem ki Rotablatör uygulaması var niçin doktorlar bunu yapmıyorlar? ayrıca ameliyatı ve anjiyoyu kocaeli arastırma hastanesinde oldu hastamız. şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

Haydi Hemen Bir YORUM Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here