Reversiyon Tıp Dilinde Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Reversiyon Nedir?

Reversiyon, tıpta geri dönüşüm manasında kullanılmaktadır. Tıp biliminde sık olarak kullanılan terimlerden biridir. Temel olarak bir yapının bir önceki durumuna geri dönmesi manasında kullanılır. Pacemaker cihazları da reversiyon mekanizmasını kullanmaktadır.

Görsel reversiyon teriminin akılda kalıcı olması için verilmiştir. Dikkatlice inceleyiniz.

Bir türün reversiyonu demek türün atalarından birinin geri dönmesi anlamı taşımaktadır. Özetle reversiyon geri dönmek, önceki hale dönmek demektir. Bu terim ile ilgili aklınıza takılanları veya merak ettiklerinizi alt taraftaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevaplayacağım.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

Yorum yapın