Rekonstrüksiyon Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Rekonstrüksiyon Nedir?

Rekonstrüksiyon, yeniden yapım yeniden yapılandırma manasında kullanılmaktadır.Tıpta sıkça kullanılan kelimelerden biridir.   
doktordanhaberler

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Rekonstrüksiyon Nedir?” üzerine bir yorum

  1. İyi günler kolay gelsin. Askeri personelim 2015 yılında eğitim esnasında menisküsüm yırtıldı. Çapraz bağlarım mininal derecede yırtıldı. Diz kapsülüm patladı,kist çıktı ve ameliyat oldum. 2016 yılında yine askeri operasyon sırasında menisküsüm yırtıldı ve tekrar ameliyat oldum. 2018 yılında afrin harekatında ön çapraz bağlarım koptu. Ameliyat raporumda 1 adet endobutton 1 adet u çivisi ve 1 adet vida takıldığı yazıyor. Dizim halen özeliikle merdiven veya aşağıy doğru inişlerde titriyor. Birliğim komando olamaz raporuna gönderecek. Doktor bir dahaki ameliyata sakat kalma ihtimali olduğunu ve zorlamamam gerektiğini dikkat etmem gerektiğini malul bile olabileceğimi söyledi. Kendimde komando olamaz raporunu istiyorum. Komando olamaz raporu verirler mi ? Şimdiden teşekkür ederim.

    Cevapla

Yorum yapın