Papilla Tıp Dilinde Nedir?

Tıbbi Kontrol : Bu yazı tıbbi açıdan Dr. Erhan Yavuz tarafından kontrol edilmiştir. ✔️ İçerik Politikası

Papilla Nedir?

Papilla, tıpta meme başı veya parmaksı çıkıntı anlamına gelen tıbbi bir terim olmakla birlikte bazı branşlarda çok sık olarak kullanılmaktadır. Tıp sözlüklerinde meme ucuna benzeyen çıkıntı şeklindeki yapı olarak geçmektedir. Resimlerle konuyu açıklığa kavuşturalım.

papilla ne demek tıp
Görselde bir papilla örneği görmektesiniz.

Papilla yapısı temel olarak bu şekildedir. Farklı tıbbi yapılarda farklı şekiller papilla olarak adlandırılabilir ancak temel kriterler bu şekildedir. Bu husus ile ilgili olarak merak ettiklerinizi veya eklemek istediklerinizi alt tarafta yer alan yorum bölümüne yazabilirsiniz. Cevap vermekten mutluluk duyacağım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Photo of author

Dr. Erhan Yavuz

2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim hayatımı tamamladım. İlk görev yerim olan Erzurum'un Narman ilçesinde Narman İlçe Devlet Hastanesi'ne atandığımda zorlu günler benim için başladı. Acil serviste doktor olarak çalışmak, canlara dokunmak güzeldi ancak kendimi tekrarlamaya başladığım hissi beni rahatsız ediyordu. Başarılı işler yapmanın ötesinde daha fazla kişiye ulaşmak ve kitlelere seslenmek gerektiğini düşünmüştüm hep. İşte tam da bu düşünceli zamanlarda atıldı temelleri Doktordan Haberler'in. Ben farklı farklı devlet hastanelerinde, sağlık kurumlarında gezerken bloğum dediğim bu siteden her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeye başladım. 2021'i bitirdiğimiz bu günlerde artık her gün binlere ve onbinlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Bıkmadan usanmadan ziyaretçilerimin sorduğu sorulara doktor kimliğimle cevap vermeye devam edeceğim. Yüzbinlere, milyonlara ulaşmak dileğiyle :)

“Papilla Tıp Dilinde Nedir?” üzerine bir yorum

  1. hocamkjolay gelsın hayırlı calısmalar dılerım. Yaktasık 2 yıldan berı dılılımın ustumde sarı yenkte yag tabakasına benzer tabaka mevcut .Su anda anlam veremedıgım sekılde kılo kaybına ugramaktayım 9 tüp kan tahlılı yaptırdım ve temografı cekıldım sonuclar ıyı cıkmakta ama kılo kaybını bır turlu durduramıyorum. lef kanserınden supelendım ama sonuclar ıyı cıktı bagırsaklarda 6 tane deverkul var hemoroıd var ıdrar yollarındada sıkıntı var .yardımcı olursanız sevınırım ıyı calısmalar dılerım.05321331152 murat gursoy

    Cevapla

Yorum yapın